Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bitlendi ilaç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tugba

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bitlendi ve aşırı derece de tüy dokmeye basladı gün boyu kasınıyor ve kafesın altı siyah küçük bıtlerle dolu. Ikı tane ılac mevcut elımde. Bırıncısı avisprey ikincisi bıyodust toz seklınde. Sızce hangisi daha faydalı olur bilgisi olan veya tavsiyesi tecrubesı olan varsa cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

1. Tüm ekipmanı (kuş hariç) sıcak su ile yıkayın, çok iyi kurulamalısın.
2. Kafes tabanına (kağıt ve ızgara altına) biyodust serpebilirsin. Varsa tavanın altına da serpmelisin.
3. Bulabilirsen vilmectin ilaç al. 2 günde bir toplam 7 sefer ensesindeti tüyleri aralayıp derisine 2-3 damla enjektör ile damlat. Bu işlem 10-15 güne bitten tamamen kurtulmasını sağlayacaktır.
4. Kafesi çok sık temizleyin. Her temizlik sonrasında Biyodustı kullanabilirsin. Vilmectini koruyucu olarak 3 ayda bir enseye 1 damla kullanabilirsin.
Geçmiş olsun.

Levent bey kuslar normaldede kendisini didikleme kasima yapiyor.peki bu bit olayini nasil anliyabiliriz.bitlenme varmi yokmu olayini

Levent bey kuslar normaldede kendisini didikleme kasima yapiyor.peki bu bit olayini nasil anliyabiliriz.bitlenme varmi yokmu olayini
gece kafesine ufak bır pamuk parcası koy ısıgı sondur bıtler ısıkta gızlenırler yogun bır saldırı yoksa gormesi zor olur.1 saat ısık kapalı kalsın sonra ısıgı ac ve koymus oldugun pamugu kontrol et uzerınde gezınen kucuk noktalar varsa bitlenmışsın demektır

Merhaba arkadaşlar.
Dişi kuşumla beraber bir dişi kuşum daha vardı çok iyi anlaşamasalarda ikisi baya hareketliydi beraber uçar beraber bişeyleri keşfederlerdi. Eskiden kendi kendine yumurtladığı için karar alıp yanındaki dişi kuşu erkek kuşla 1 ay önce takas ettim. Farkettimki o günden sonra çok hareketli olan ötmesinden üstümüze konmasından bizi didiklemesinden neredeyse rahatsız olduğumuz muhabbet kuşumuz şimdilerde çok durgun nerdeyse tüm gün kaşınmakta kanat aralarını göğüslerini ayaklarını devamlı didikliyor ve yorgun gibi göz kapaklarını kısıyor uyuyor gibi. Takasta aldığım kuşta hemen hemen kendini didikliyor temizlik yapıyor ama diğerine göre daha canlı daha az temizlik yapıyor.

Kısacası takastan aldığım kuş geldiğinden beri bendeki kuş baya bir değişti tuhaflaştı.
Kendi kuşumuza belki çok hatalı ve çok yanlış bir davranış biliyorum kola içmeyi kahvaltıdaki çay şekerinden yemeyi bol bol ekmek kırıntısından cips gofret vs ne varsa veriyorduk :(

Sizlerden yardım istiyorum önereceğiniz tavsiyeler nelerdir

konu kirliliği olmasın diye konu altında bahsettim teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri