petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum bitlendi ilaç tavsiyesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tugba tarafından 25 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Tugba

Tugba New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşum bitlendi ve aşırı derece de tüy dokmeye basladı gün boyu kasınıyor ve kafesın altı siyah küçük bıtlerle dolu. Ikı tane ılac mevcut elımde. Bırıncısı avisprey ikincisi bıyodust toz seklınde. Sızce hangisi daha faydalı olur bilgisi olan veya tavsiyesi tecrubesı olan varsa cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

2. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    avispray diye bir şey aldım ben bir kaç gün önce. kullandım ama işe yaradı mı bilmiyorum.

3. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    enseye vilmeceddin, üzerlerine ardap sprey, etrafa biyodust toz veya chrisamed sıkabilirsiniz...

4. Tugba

Tugba New Member

Beğenileri:
    0
    O kadar farklı tür de ilaçların zararı olmaz mı? Veya sadece bır tanesını kullansam bıtlerden kurtulamaz mıyım?

5. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    kafesi ve içindeki tüm ekipmanları yemlik suluk tünek vs.(yavruluk varsa çıkartıp çöpe atın.) küvet veya benzeri bir yerde yoğun kıvamda olan çamaşır suyu katkılı domestos ile dezenfekte edip (spray ile üzerlerine püskürtebilir yada sünger ile sürebilirsiniz.) daha sonra şampuan ile köpürte köpürte yıkayıp bol su ile durulayıp,açık havada kuruttuktan sonra kafese sadece tünekleri takıp kuşlarınızı kafese alıp 1 mt kadar yükseklikten Avispray ı kuşların üzerine sıkın 5-er 6 şar fıs yapabilirsiniz,daha sonra yemlikleri suluğu ve dezenfekte ettiğiniz diğer ekipmanları takabilirsiniz,2-3 gün sonra yemlik ve sulukları çıkartıp tekrar Avispray ı sıkarsanız,kuşlarınız bitlerinden kurtulmuş olur,geçmiş olsun.

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    avidustu kuşa değilde kafes tabanına dökülüyor avispray ise hem kuşa tem kafesin tabanına sıkılabilir diye biliyorum

Sayfayı Paylaş