Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bitlendi ilaç tavsiyesi

Tugba

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bitlendi ve aşırı derece de tüy dokmeye basladı gün boyu kasınıyor ve kafesın altı siyah küçük bıtlerle dolu. Ikı tane ılac mevcut elımde. Bırıncısı avisprey ikincisi bıyodust toz seklınde. Sızce hangisi daha faydalı olur bilgisi olan veya tavsiyesi tecrubesı olan varsa cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

avispray diye bir şey aldım ben bir kaç gün önce. kullandım ama işe yaradı mı bilmiyorum.

enseye vilmeceddin, üzerlerine ardap sprey, etrafa biyodust toz veya chrisamed sıkabilirsiniz...

O kadar farklı tür de ilaçların zararı olmaz mı? Veya sadece bır tanesını kullansam bıtlerden kurtulamaz mıyım?

kafesi ve içindeki tüm ekipmanları yemlik suluk tünek vs.(yavruluk varsa çıkartıp çöpe atın.) küvet veya benzeri bir yerde yoğun kıvamda olan çamaşır suyu katkılı domestos ile dezenfekte edip (spray ile üzerlerine püskürtebilir yada sünger ile sürebilirsiniz.) daha sonra şampuan ile köpürte köpürte yıkayıp bol su ile durulayıp,açık havada kuruttuktan sonra kafese sadece tünekleri takıp kuşlarınızı kafese alıp 1 mt kadar yükseklikten Avispray ı kuşların üzerine sıkın 5-er 6 şar fıs yapabilirsiniz,daha sonra yemlikleri suluğu ve dezenfekte ettiğiniz diğer ekipmanları takabilirsiniz,2-3 gün sonra yemlik ve sulukları çıkartıp tekrar Avispray ı sıkarsanız,kuşlarınız bitlerinden kurtulmuş olur,geçmiş olsun.

Muhabbet kuşum bitlendi ve aşırı derece de tüy dokmeye basladı gün boyu kasınıyor ve kafesın altı siyah küçük bıtlerle dolu. Ikı tane ılac mevcut elımde. Bırıncısı avisprey ikincisi bıyodust toz seklınde. Sızce hangisi daha faydalı olur bilgisi olan veya tavsiyesi tecrubesı olan varsa cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

avidustu kuşa değilde kafes tabanına dökülüyor avispray ise hem kuşa tem kafesin tabanına sıkılabilir diye biliyorum

Geri