petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum bitlendi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert78 tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Mert78

Mert78 Guest

Arkadaşlar muhabbet kuşum bitlendi sprey sıkıyoruz ama fayda etmiyor ne yapmam lazım :(

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafesi temizleyeceksiniz sıcak su ile.. sonra kuşunuza sirkeli banyo yaptıracaksınız. en son ilaçlayın sprey ile.. petshoptaki o spreyler çok etkili değil, bit için çözüm olmuyor malesef.

3. Mert78

Mert78 Guest

peki hangi sprey ile spreylicez pet shoptakiler olmuyomuş

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    1 kuşunuz varsa üreticilere götürün sprey sıkıversinler, genelde ardap sprey kullanıyoruz. kesin çözüm.

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Sayfayı Paylaş