Karadeniz Pet

muhabbet kuşum bitlendi

• Konbuyu başlatan Mert78
  • Başlangıç tarihi
M

Mert78

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşum bitlendi sprey sıkıyoruz ama fayda etmiyor ne yapmam lazım :(

Kafesi temizleyeceksiniz sıcak su ile.. sonra kuşunuza sirkeli banyo yaptıracaksınız. en son ilaçlayın sprey ile.. petshoptaki o spreyler çok etkili değil, bit için çözüm olmuyor malesef.

peki hangi sprey ile spreylicez pet shoptakiler olmuyomuş

1 kuşunuz varsa üreticilere götürün sprey sıkıversinler, genelde ardap sprey kullanıyoruz. kesin çözüm.

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Geri