Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bugün tuhaf davranıyor

• Konbuyu başlatan farfar1905
  • Başlangıç tarihi
F

farfar1905

Guest
Merhaba herkese arkadaslar. 5 gun once 2 aylık bir erkek kuş aldım. İlk gun hic ellemedim ancak ertesi gun korkutmadan bir iki kere denememle kafesin icinde parmagıma tutunmasını sagladım. Daha sonra da kafesinden cıkardım, 4 gundur de gunde 1 saatligine cıkarıyorum kafesinden. Bana daha neredeyse hic alısmadı parmagıma konmak dısında ama odaya tamamen alıstı sayılır. İlk tecrubem oldugu icin detaylı anlatıyorum ki, siz daha iyi yardımcı olasınız diye.

Bu sabah uyandıgımdan beri benimle arası bozuk sanki, elimden kacıyor, parmagıma konsa bile bir kac saniye sonra iniyor. Sıkmak da hic istemiyorum o yuzden onu zorlamak yerine sizden yardım istiyorum. Ayrıca daha fazla öttü bugun ve hızlı nefes alıp veriyor gibi geldi bana hem bu sırada gagasını da oynatıp duruyor devamlı. Bugün neden boyle sizce? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

Arkadaslar lutfen yardımcı olun, dun gece gayet iyiyken kuş sabahtan beri benden kacıyor.

İlk günlerin korkusuyla size karşı çıkamayabilir, bu nedenle de karşı koymaz. Ortama alıştıkça sizden kaçmaya başlaması normal. Üstüne gitmeyin, gittikçe bu sefer kaçma davranışı koşullanır. Yine salın, kendi gezsin. İlk günlerde hızlı soluma görülebilir. Yem yiyor, su içiyor ve tünekte duruyorsa merak etmeyin. Yine de bir foto olsa iyi olurdu.

Merhaba herkese arkadaslar. 5 gun once 2 aylık bir erkek kuş aldım. İlk gun hic ellemedim ancak ertesi gun korkutmadan bir iki kere denememle kafesin icinde parmagıma tutunmasını sagladım. Daha sonra da kafesinden cıkardım, 4 gundur de gunde 1 saatligine cıkarıyorum kafesinden. Bana daha neredeyse hic alısmadı parmagıma konmak dısında ama odaya tamamen alıstı sayılır. İlk tecrubem oldugu icin detaylı anlatıyorum ki, siz daha iyi yardımcı olasınız diye.

Bu sabah uyandıgımdan beri benimle arası bozuk sanki, elimden kacıyor, parmagıma konsa bile bir kac saniye sonra iniyor. Sıkmak da hic istemiyorum o yuzden onu zorlamak yerine sizden yardım istiyorum. Ayrıca daha fazla öttü bugun ve hızlı nefes alıp veriyor gibi geldi bana hem bu sırada gagasını da oynatıp duruyor devamlı. Bugün neden boyle sizce? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

Arkadaslar lutfen yardımcı olun, dun gece gayet iyiyken kuş sabahtan beri benden kacıyor.

Konularıma bakarsan tüm yanıtlarını bulabilirsin gibi geliyor çünkü bu sorunların tıpatıp aynılarıyla karşılaştım :D hatta ben kuşumu kafesten bile çıkaramıyordum parmağıma gelmesine rağmen.Edindiğim tecrübeleri söyliyim.Hemen salman pek iyi olmamış aslında 1 hafta zaman vermen daha iyi olurdu.Daha tam olarak kafesine bile alışamadan dışarıya salmışsın ama heyecanından olsa gerek bende öyleydim :D ve bu gerçekten geri tepti bende.Hayvan bir süre sonra yabanileşti ilk 4-5 gün çıkarmadım ve hiç dokunmadım sadece onunla konup yanından geçerken hep laf attım şarkı söyledim falan bu bayağı alıştı taklalar atıp öpücükler yollamaya başladı dedim tamam oldu bu,sonra parmak alıştırmalarına en baştan başladım elimden yemek yedirdim bu çok önemli.Sonra elime alışınca parmağımla göğsünü falan okşadım zamanla tamamen alıştı.sonra dışarıya çıkardım.sana uyarım yavru kuş ise salmadan 2 saat önce falan yemliğini çıkar bazen kusabiliyorlar küçük oldukları için ve halsiz düşüyorlar.şimdi ise tamamen alıştı.yanında ani hareketler yapmamaya dikkat et.çok hızlı nefes alma olayı için konularıma bakabilirsin orda bayağı yardımcı olmuşlardı.özür dilerim uzun oldu ama başıma geldiği için endişeni anlayabiliyorum bayağı korkmuştum değiştirmeyi bile düşünmüştüm ama inan her şeyin başı sabır :)

Cok tesekkur ederim yardımlarınız icin arkadaslar. :) Su sıralar aramız duzeldi, elime yeniden gelmeye, kendini sevdirmeye basladı. Yarım saatligine kafesinden cıkardım, hep kondugu yere kondu ve kıpırdama hic :) Simdi kafesine geri koydum tam 10 dakikadır yerinde durmuyor, bi yukarı cıkıyor bi asagı iniyor, takla atmaya basladı hatta ilk defa goruyorum bunu insallah mutluluktandır. Bir de durmadan demirleri kemiriyor cok sert sekilde bunu hic yapmıyordu. Gaga tası taktım ben de simdi ama henuz kesfedemedi onu herhalde hala demirleri kemirmekle mesgul. :)

Zamanla kesfeder :) Maşallah zamanla inşallah dost olursunuz,Allah uzun ömürler versin :)

Geri