Karadeniz Pet

muhabbet kuşum çok halsiz

son durum nedir ? hareketlerinde bir değişiklik var mı kuşunuzun ?

suan normalleşti ama yem yemiyor zaman zaman koma haline giriyor sonra topluyor sonra gene koma hali sürekli bekliyorum ufoda acık ısınsın diye ama yem yeme yok

Umarım Kötü Bir Durum oLmaz. Ufoyuda Fazla Yaklaştırmayın Hayvanı Dahada Komaya Sokabilir Sıcaklık

kapattım şimdi vazgecmicem ama kusu kurtarana kadar savasıyorum birde eşi var bu kusun esini ayırdım ama yanında hemen kafeste tutuyorum sizce farklı odaya mı koysam kusu görmeseler daha mı iyi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

yardımları bekliyorum

farklı odaya alınca bu sefer seslenmek için enerjisini harcayabilir. bulaşıcı hastalık ihtimaline karşı ayırmanız iyi olmuş. kafesler yan yana durursa birbirlerini merak edip ötmezler diye düşünüyorum.

suan gene koma halinde kafesin alt tüneklerinde uyukluyor ahh tosunum ahh üzüyosun beni

baytril %2,5 luk al, yarısına kadar su olan suluğa enjektör ile 10 damla damlat, kuşun durumu çok kötü ise her sabah ve her akşam 1 damlada ağzına damlat, bir hafta uygula, kuşu sıcak ortama al, mama ve yeşillik verme, yem olarak bu süre içinde aspur (kanarya yemi) ver...

baytril %2,5 luk al, yarısına kadar su olan suluğa enjektör ile 10 damla damlat, kuşun durumu çok kötü ise her sabah ve her akşam 1 damlada ağzına damlat, bir hafta uygula, kuşu sıcak ortama al, mama ve yeşillik verme, yem olarak bu süre içinde aspur (kanarya yemi) ver...

o ilacı nerden alabilirim eczanede satılmıyor bilmiyorlar ben agzına damlatırsam hem elimde aldıgımda hemde agzına damlatma sırasında kusa zarar vermez miyim kus bogulmaz mı zaten hasta ben elime alınca iyice korkcak kusa mama versek su durumda fayda vermez dmi zarar gösterir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

dostlarım kusa vitaformu suyla seyreltip damlalıkla agzına damlattım fakat sanki çok kızdı vitaformun yararı olur mu bu sekil agzına damlatıyım mı kendi su içmiyor pek hatta hiç

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

kusa ballı kraker aldım suanda onu yiyor en azından karnını doyurmus olduk kusun deli gibi saldrıdı insallah düzelcek ilacını agzına damltrken baya kzıdı bana artık bikaç gün böyle yapcaz yardımı gecen herkese tesekkür ederim mavi boncuk forumda hep konusldugu için kraker mavi bıoncu marka aldım insallah kimyasal yapıstırıcı yoktur diğer ünlü markaların krakeri yoktu

o ilacı nerden alabilirim eczanede satılmıyor bilmiyorlar ben agzına damlatırsam hem elimde aldıgımda hemde agzına damlatma sırasında kusa zarar vermez miyim kus bogulmaz mı zaten hasta ben elime alınca iyice korkcak kusa mama versek su durumda fayda vermez dmi zarar gösterir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

dostlarım kusa vitaformu suyla seyreltip damlalıkla agzına damlattım fakat sanki çok kızdı vitaformun yararı olur mu bu sekil agzına damlatıyım mı kendi su içmiyor pek hatta hiç

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

kusa ballı kraker aldım suanda onu yiyor en azından karnını doyurmus olduk kusun deli gibi saldrıdı insallah düzelcek ilacını agzına damltrken baya kzıdı bana artık bikaç gün böyle yapcaz yardımı gecen herkese tesekkür ederim mavi boncuk forumda hep konusldugu için kraker mavi bıoncu marka aldım insallah kimyasal yapıstırıcı yoktur diğer ünlü markaların krakeri yoktu

kuşlarla ilgi ilaçlarin %90 i kuşcularda mevcut tur dostum. veya bir petshop dan da alabilir...

abi veterinerler satıyor o tarz ilaçları petshop ve kuscu satamaz normalde yasak ama söylenen ilaç çok ağır bir ilaç almıcam ondan

yem yemesi güzel haber, kusmaz da sindirirse sabahki durumundan daha iyi demektir, çok sevindim

baytril %2,5 'lik kullanıyorum, bu ilaç Enrofloksasin içerir, bu etken maddesini içeren VİLFLOKS ve ENROCURE %10 adlı ilaçlar da var ve ENROCURE %10 etken madde açısından en yoğun olanıdır ve bu ilacı ben hasta kuşumun suluğuna yarım su doluyken 7 damla damlatıp verdim, bugün ilacın 3. günü ve kuş daha iyi, diğer hasta kuşuma baytril %2,5 ağzına damlatarak veriyorum, bir sorun olmadı, bence deneyin, ağzına damlatmaya korkuyorsanız suyuna ekleyebilirsiniz, geçmiş olsun...

baytril %2,5 'lik kullanıyorum, bu ilaç Enrofloksasin içerir, bu etken maddesini içeren VİLFLOKS ve ENROCURE %10 adlı ilaçlar da var ve ENROCURE %10 etken madde açısından en yoğun olanıdır ve bu ilacı ben hasta kuşumun suluğuna yarım su doluyken 7 damla damlatıp verdim, bugün ilacın 3. günü ve kuş daha iyi, diğer hasta kuşuma baytril %2,5 ağzına damlatarak veriyorum, bir sorun olmadı, bence deneyin, ağzına damlatmaya korkuyorsanız suyuna ekleyebilirsiniz, geçmiş olsun...

dostum doğru söylüyorsunuz biliyorum çok tesekkür ederim sizede fakat vetrinere gittim bana vitaform verdi sadece onu kullanıyorum kusta fazlada sans yok zaten elimizden geleni yapıyoruz o dediğiniz ilaç kaç para peki

Muhabbet kuşunu pek bilmiyorumda güvercinlere biz üzüm pekmezi veriorduk.

Cok gecmis olsun, birkac ay once aynı sey benim muhabbet kusumun basina da geldi. Elimi yikarken suyla oynamak istedi daha sonra usuttu. Sizin kusunuz gibi tuylerini kapartip oylece duruyor ve yedigini kusuyordu. Ben o surecte ilk basta suluguna bir iki damla limon damlattim ve sitedeki uyelerimizden birinin tavsiyesi uzerine suyuna eczanelerde satilan bemiks ampullerden alip ondan kattim. O vitaminden ictikten sonraki gun sapasaglamdi. Isterseniz bunu da bi deneyin.

Geri