Karadeniz Pet

muhabbet kuşum çok halsiz

bilmiyorum ki...
olmaz heralde.. incelemedim onu...

baytril %2,5 luk al, yarısına kadar su olan suluğa enjektör ile 10 damla damlat, kuşun durumu çok kötü ise her sabah ve her akşam 1 damlada ağzına damlat, bir hafta uygula, kuşu sıcak ortama al, mama ve yeşillik verme, yem olarak bu süre içinde aspur (kanarya yemi) ver...

işte bu tür durumlarda ben sinir krizi geçiriyorum senin baytril dediğin ilaç öyle sağlıklı kuşlara verirsen kuş 1 saat sonra puf olur haberin varmı öyle kafana göre baytril verirsen kuş kısırlaşır baytril tedavisi en fazla bi kuşa 3 ay içerisinde 1 hafta uygulanabilir 8.gün uygularsan hayvanda sıkıntılar oluşmaya başlar bir muhabbet kuşunu kısırlaştırmak istiyorsan ağzına 8gün baytril damlatman yeterlidir güvercinciler bile bu ilacı kullanırken kafalarında soru işareti oluşur onun için sende gereksiz durumlarda bulunma mümkünse her vakada milletede önerme baytril sadece solunum yolları ve soğuk algınlığında kullanılan bir ilaçtır .

işte bu tür durumlarda ben sinir krizi geçiriyorum senin baytril dediğin ilaç öyle sağlıklı kuşlara verirsen kuş 1 saat sonra puf olur haberin varmı öyle kafana göre baytril verirsen kuş kısırlaşır baytril tedavisi en fazla bi kuşa 3 ay içerisinde 1 hafta uygulanabilir 8.gün uygularsan hayvanda sıkıntılar oluşmaya başlar bir muhabbet kuşunu kısırlaştırmak istiyorsan ağzına 8gün baytril damlatman yeterlidir güvercinciler bile bu ilacı kullanırken kafalarında soru işareti oluşur onun için sende gereksiz durumlarda bulunma mümkünse her vakada milletede önerme baytril sadece solunum yolları ve soğuk algınlığında kullanılan bir ilaçtır .

incelemeden iyice okuyup öğrenmeden veterinere danısmadan kimse kusuna ilaç vermesin zaten biz nasıl doktora gidip sonra ilaç alıyorsak can tasıyan dostlarımızada aynı sekilde davranmalıyız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:36 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

herkese cok ama cok tesekkür ederim suan itibariyle ilacı kestim kusa temiz su verdim insallah hastalıgı yenmişizdir kus ötüyor konusyor gayet hareketli duruyor

seyrantepe hocam vitakraftın vitaminini aldınmı.bende ilk kez gördüm.bugün avisol almıştım pişman oldum keşke vitakraft alsaydım

valla kimsenin ekmegiyle oynamak istemem ama o kuscuların sattıgı vitamin ilaç bence hepsi hikaye büyük markaların ürünlerini almak lazım

Hocam Vitakraft Vogel Doctor hakkında ne düşünüyorsunuz?Az önce sipariş verdim ama pek de emin değilim :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Bu arada benm kuşum da ishal ama başlangıç safhasında hemen tedaviye başladık gün içinde sadece sabah ve geceye doğru biraz halsizleşiyor onun dışında keyfi yerinde çok şükür

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Sizin kuşunuzun son durumu nedir?

gayet hareketli ötüyor ishali kestik ama bilmiyorum gözlemliyorum sürekli. ilaç vermiyorum artık. benvitakfardın bütün ürünlerini tavsiye ederim çok büyük bir firma ama Türkiyeye yem dısında pek ürün getirmiyorlar ondan her sitede her ürün yok bu nedenle gelen ürünün tarihi nasıl olur hiç bilmiyorum ben henüz almadım ama duranetin bey kullanıyor onun konusuna göz atabilirisiniz aramaya vogel yazarsanız cıkıyor

ben versele laga nın yemini kullanıyorum büyük parçaları ayrıyor küçükleri yiyor eşek sıpası :)) sevindim ishalinin kesildiğine

Gelişme olmasına çok sevindim. Kusması da var demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam, o da geçti mi?

evet kusma cok kötü oldugu gece vardı 3 gecdir kusmuyor vitaformla kurtardık valla kusu

hadi gözünüz aydın paçayı kurtarmış sizin yaramaz
inşallah bir daha olmaz :)

insallah bidaha olmaz. hiçbir kus hastalanmasın
kusları yogun bakıma odama almıstım sanırım artık odamda bakıcam çünkü salon soguk oluyor kısın

iyi olur oda sıcaklığını ayarlarsan içinde rahat etmiş olur :)))

bütün siteye cok tesekkür ederim herkes gelinden geleni yaptı hepbirlikte kurtardık kusu bugun bir sultan kaybettik arkadasa siteyi önerdim ben dısardaydım ama sanırım yazmamaıs foruma ben kalan vitaformu ne yapıyım atıyım mı bozulur mu? ilerde kullanmak insallah gerekmez ama saklanır mı o ilaç bilgisi olan var mı?

bütün siteye cok tesekkür ederim herkes gelinden geleni yaptı hepbirlikte kurtardık kusu bugun bir sultan kaybettik arkadasa siteyi önerdim ben dısardaydım ama sanırım yazmamaıs foruma ben kalan vitaformu ne yapıyım atıyım mı bozulur mu? ilerde kullanmak insallah gerekmez ama saklanır mı o ilaç bilgisi olan var mı?

içindeki prospektüsü okuyun. açıldıktan sonra ne kadar süre kullanılabileceğine dair bilginin verilmiş olması gerekir. eğer öyle bir yazı yoksa da bence atın. tekrar hastalanır da bozuk ilaç verirseniz sonu felaket olabilir :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:01 -->-> Daha önceki mesaj 11:01 --

bu arada çok geçmiş olsun.

içindeki prospektüsü okuyun. açıldıktan sonra ne kadar süre kullanılabileceğine dair bilginin verilmiş olması gerekir. eğer öyle bir yazı yoksa da bence atın. tekrar hastalanır da bozuk ilaç verirseniz sonu felaket olabilir :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:01 -->-> Daha önceki mesaj 11:01 --

bu arada çok geçmiş olsun.

ilacın kapalı şeklinde saklanma kosulu yazıyor 15 25 derecede serin karanlık yerde saklayın diyor açıldıktan sonra bir bilgi içermiyor bencede atmak daha mantıklı suanlık dokunmuyorum ne olur olmaz diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 11:14 --

kusum yeniden kötülemeye basladı ishal yeniden bas gösteriyor ishale neden yem veya kus kumu olabilir mi? kusa yeniden ilaçlı su verdim bugun sizce niçin geçmiyor bu ishal

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:50 --

konu güncel yardım bekliyorum

Geri