Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok hasta!

Tori

Yeni Üye
yaklasik bir hafta önce erkek kusumuza cici bi kiz aldik fakat kizimiz geldigi günden beri hastaymis megersem.. kuyrugu sallaniyor burnu temiz ama nefes alisverisi hiriltili geliyor.. dünden beri birda üstüne ishal olmus ve hic hareket etmiyor.. uyuyup duruyor. Nefes alisverisi de sanki hizlandi.. kac tane veteriner aradiysam muhabbete bakmiyoruz deyip kapatiyor.. kusu aldigimiz kuscuya gittik ve bize avidiare damla verdi.. patates hasladim vs.. ama ishalinden degilde cok ciddi üsüttügünü düsünüyorum! Yazdigim gibi hirilti devam ediyor ama agzi acik bi sekilde nefes almiyor cok sükür! Ne yapacagimi sasirdim! Oglumuzda halbuki cok sevmisti kizimizi..:(( bilgisi olan nolur varsa yardimci olursa cok duaci olacagim!

Oksitetrasiklin içeren (Pan-terramycin gibi) ya da enrofloksasin içeren (Baytril gibi) bir antibiyotiği acilen bir veteriner, üretici ya da petshoptan alıp kullanmaya başlamalısınız. Genelde enjektöre çekip verirler. Çok geç kalmadıysanız toparlanabilir umarım yoksa anlattıklarınız kadarıyla hastalık çok ilerlemiş.

Oksitetrasiklin içeren (Pan-terramycin gibi) ya da enrofloksasin içeren (Baytril gibi) bir antibiyotiği acilen bir veteriner, üretici ya da petshoptan alıp kullanmaya başlamalısınız. Genelde enjektöre çekip verirler. Çok geç kalmadıysanız toparlanabilir umarım yoksa anlattıklarınız kadarıyla hastalık çok ilerlemiş.

Cevabınız için çok teşekkür ederim! Hemen çıkıp araştıracağım.. bu ilacı günde kaç kere vermem gerekir? İlk defa kuş besliyorum ve tecrübesizim.. inşaallah kurtulur kızım.

İlacı alacağınız kişi verdiği ilacın içerdiği doza göre size tarif edecektir. Etmezse ilacın adını ve dozunu öğrenip bildirirsiniz. Geçmiş olsun.

Geri