petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Çok Kaşınıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve suleymanaydin tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. suleymanaydin

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. 2 tane yavru muhabbet kuşum var.Yalnız

dişi muhabbet kuşu kanat altını göğüs kısmını bir de ense kısmını çok kaşıyor.Elime

alıp bakamıyorum.Çünkü aşırı ürkekler.Quik marka kapalı yem kullanıyorum.Kafes de

çok büyük değil açıkcası.Elimden geldiğince ilgilenmeye çalışıyorum.Hergün sularını

değiştiriyorum.Yemlerini üfleyip taze yem dolduruyorum.Hergün 1 2 saat

ilgileniyorum.Elimden geldiğince aynı saatlerde olmasına özen gösteriyorum.Salonda

duruyor.Merak ettiğim bunu stresten mi yaptığı yoksa acaba bitlendi mi ?

Çok kaşınıyor.Fikirlerinizi bekliyorum.

2. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bit spreyi kullan bence bi şeyi kalmaz

3. Gamze USLU

ya bu problem bendede var . Spreyde kullandım ama genede kaşınıyo . 5 aylık oldu tüy değişim mi bilmiyorumki ne zaman tüy değişirler . Haftada 1 kez Kafesini temizliyorum . Kafesi temizlediğim zaman küçük küçük tüyler oluyo içinde . yaklasık 30tane falan . Kuşlar ne zaman tüy değişimi yaşarlar ?

4. abdulkadir

Büyük ihtimalle bitlenmiştir kuşunuz. Elinize alın boyun ve kanat taki tüylerin altına bakın kırmızı çok küçük bir parazit varsa bittir. Spreyle haftada 3 gün talimatları yapin inşallah Biseyi kalmaz. Benimde 2 aylık yavrum var aynı sıkıntıyı yaşadım sprey çözüm oldu.

5. suleymanaydin

Anladım teşekkürler bir bit spreyiyle şansımı deneyeyim inşallah düzelirler.

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşlar tüylerini sürekli tararlar tüy değişim dönemindeyiz hem de normal bu. Bitlendiğinden emin olmadan bit ilacı kullanmayın eğer eminseniz ben kuşum bitlendiğinde avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Ayrıca avispray sıkıyodum eve ve kafesine. Bu şekilde kurtulmuştuk. Ama ben bitini kendi gözümle görüyordum emin olun muhakkak

Sayfayı Paylaş