Karadeniz Pet

muhabbet kusum cok kasiniyor

emrharsln

Yeni Üye
Kusum cok kasiniyor 8 aydir bende cok neseli ve sosyal bir kustu kizistigini farkettikten sonra bir disi kus atmaya karr verdik. Ancak disi kus tahmini 2 yasindaydi ve surekli dovuyordu boyle olmayacagini anladik ve disi kusu sahibine geri verdik o zamana kadar kusum gayet hareketli ve canliydi son 1 haftadir neredeyse hic otmuyor ve surekli kafesinde kapisi acik ama cikmak dahi istemiyor eskiden kafese sokamazdik asil konu ise son zamanlarda asiri kasiniyor geceleri kafesi dinliyorum parazit saldirisi varmi diye arada ufak ufak ottugunu duyuyorum az once farkettim kafasinda nkta nokta siyahliklar var elimle kafasindaki tuyleri araladim altlari kirmizi gibi duruyor lutfen yardim edin bit spreyi alin kullanin diyolar ama gozune kacirmayin diyolar ustune basa basa ancak o noktalar tam tepede sktigm anda gozunede kacacaktir zarar vermekten korkuyorum ne yapmaliyim lutfen yardim edin. Tesekkurler

Geçmiş olsun. Kimi spreyler direk gözüne sıkmadıktan sonra sorun çıkarmıyor.
Ben pire - bit için Vilmectin tavsiye ederim. 2 günde bir toplam 5 kez ikişer damla ensedeki tüyü kaldırıp derisine damlatacaksın. İlaçlaa bitince 1 hafta sonra banyoluk takarsın suyun içine%5 elma sirkesi eklersin.
Bir de kafes ve tüm ekipmanı çok sıcak suyla yıkarsın. Geçmiş olsun.

avisprey kullanmayın çok kuşu öldürdügünü biliyorum

Cok yesekkur ederim sprey ve damla kullansam ikisini ayni anda nasil olir cunku hayvan komple kasiniyor deli gibi. Yoksa sadece damla yeterlimi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Spey olarak onerebileceginiz bi marka varmi acaba ?

Kafasının net olduğu bir fotoğrafı paylaşabilir misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:35 -->-> Daha önceki mesaj 22:32 --

Eğer dış parazit varsa bence o damlayı kullanman yeter de artar bile. Herkes onu öneriyor zaten. İkinci bir ilaçla kuşu yormaya yıpratmaya gerek yok. Tedavi sonrasında da kafesinin dezenfekte olmasına da özen göster ki tekrarlamasın.

Geçmiş olsun

Geri