Karadeniz Pet

Muhabbet kusum çok tüy döküyor karnında tüyler yok

Zzeynepps

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusumun karnındaki tüyler yeşil renkte , kusumun altını değiştirirken hep birsürü çok tüy çıkıyor dolu dolu , kafasındaki tüyleri değiştiriyor sanırim çünkü beyaz beyaz sert tüy dipleri çıkmış yavaş yavaş çıkıyor , karnına hafiften üfledim tüy yok hiç bazı bölgelerde, derisi gözükuyor kırmızı kırmızı, birkaç tane de yeşil sert tüy dibi var hatta biri açılmış
tüy çıkıyor , kuşumun tüyleri yeşil demiştim bu arada , tüy değiştiriyor , halsizlik yok , ama tüy değiştirdiği kesinlikle belli , karnında da tüy değiştiriyor ama çok dökülmüş dereisi gözüküyor kocaman , altını degiştirince de acayip çok tüy oluyor , okadar tüy nasıl çikıyor şaşırıyorum, heryerinde tüy dipleri var insallah saglikli gecer , bilfiklerinizi söyleyebilirmisiniz? bide resim ekleyebiliyomuyuz nasil ekliyoruz ona gore aticam resmi.

kuşumun karnındaki tüyler

Teşekkürler b vitamini nasıl vermeliyim? Kuşumun kafesine havuç taktım ve yeminin içine kattım rendelenmiş havuç , bide ceviz taktım kafesine ,Ve buda resmi ama tamamen gözükmüyor yoksa oralar hep tüysüz kalmış birkaç yeni tüy dipleri var. telefonda biraz sorun var da oyuzden foruma yukleyemedim siz bunu url'ye kopyala yapıştırıp bakın, çok teşekkürler .

AgmN8r.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Petshoplardan B vitamini içeren vitamin alıp suyuna damlatırsın. Haftanın 2-3 günü vitaminli diğer günler taze su. Havucu yemliğe değil. Mama hazırlayıp içine eklemelisin.
2 dilim tuzsuz etimek, haşlanmış yumurtanın yarısı, serçe parmağı kadar havucun rendesi.
Kısa zamanda iyilesir inşallah..

Petshop'tan vitamini alıp damlatıcam haftanın 2 günü , mama'yı da hazırlayıp yemliklerden birine koyarım öbür yemlikte de yemi olur , inşallah kısa zamanda iyileşir , Allah senden razı olsun , gerçekten çok yardımcı oldunuz. Çok teşekkür ediyorum..Bir iyileşme görürsem söylerim :D , teşekkürler..

tam boy resminide atarmısınız gagasını görebileceğimiz bir resim

Mamasını yaptım.

http://i.hizliresim.com/QWAoQg.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:43 --

Kafesin içinde çok çırpınıyor , bu aralar dışarı çıkaramıyorum ,bu akşam çıkarıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:38 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

Kafesin içinde çok çırpınıyor , bu aralar dışarı çıkaramıyorum ,bu akşam çıkarıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:41 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

Ve şu üzerine konduğu sopa gibi şeyler var ya onları değiştirdim, kafesine quik muhabbet menü alıp onlardan koydum, kafesinin yerini değiştiriyorum zaten , çok ds ilgi istiyor yav :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Vitaminsizlik degil kendi yoluyor bence tüyunu. Genel olarak tuy durumu iyi kuşun.

Bilmiyorum ama yeni tüy dipleri çıkıyor yeni yeni tüyler çıkıyor .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:45 -->-> Daha önceki mesaj 13:44 --

Ama aşırı tüy döküyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:01 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

Az önce vitamin aldım adı avilin vitamin damla her ay bir hafta kullanıcakmışım , petshop'ada anlattım, bir süre altını değiştirmeyin dedi