petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kusum çok yaramaz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve e murat tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba benim bir dişi muhabbet kusum var. Yaklaşık 4-5 aylık ben alali 1ay oldu başlarda çok uslu sakin bi kustu ama alışınca baya yaramaz oldu. Kafesin içinde oradan oraya uçup duruyor tellere asalıp taklalar atıyor. Bazen tutunamayıp düşüyor takla atarken. Yemligin penceresini açarak çıkıp tülün içinde dolaşıyor tülü açamadığı için dışarı çıkamıyor. Bazen tellere kanadını ya da kuyruğunu sıkıştırıp sessizce ötüyor. Bunlar normal mi kendine zarar verebilir mi? Bir de ilk defa göğsüne dokundum ve küçük bir çıkıntı olduğunu farkettimgöğsünün tam ortasında bu neir acaba? Bir aydır bugün ilk defa kafesin kapısını açık biraktim çıkıp uctu. Uçarken duvarlara falan çarptı konunca yakalayıp kafese koyduk. Bundan sonra ne siklikla ve nasıl cikarmam lazım yada cikarmali miyim? Henüz elime gelmiyor ama kendisine dokunmama izin veriyor .

2. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    Çikarmassan alismaz bizim kuşta ole idi carpiyodu acil cam yani perde kapali olmadan acmayin ilkse n ormal

3. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikle eğitime kafes içinde başlamanız gerekir.Kafes içinde elinize geldikten sonra dışarıya salmalısınız.Dışarıya saldıktan sonra ortama alıştıktan sonra çarpmamayı öğrenecektir zaten.Birde kuşunuz tüy dökümünde iken salmamanız lazım.Tüy dökümünde tam olarak dengelerini sağlıyamazlar ve o yüzden etrafa çarparlar.

Sayfayı Paylaş