petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum çok yem yiyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan YILDIZ tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan YILDIZ

İngiliz kırığı muhabbet kuşum 1 ay oldu alalı 3,5 aylık olduğunu tahmin ediyorum. 1 kgdan fazla yemi tüketti. Kabuklarını özellikle ayırdım hiç normal yem ziyan etmedim. Ayrıca dün akşam 5 de 1 dal darı koydum 12 yi bulmadı darıyı bitirmesi. Normal mi bu kadar yemesi? Önceki kuşum bu kadar yemiyordu yarısı kadar anca yiyordu.

2. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Allah allah çok ilginç :) yağlanma sorunu falan varmı?

3. Hakan YILDIZ

İlk aldığımda vardı ama ben onu her gün en az 6-7 saat odada serbest bırakıyorum onunla oyun oynuyorum çok hareketli ve yağlanma kalmadı diyebilirim.

4. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Bayağı oburmuş :) Bizde 500 gr. yem 5-6ay gidiyor rahat. (Tek kuş) Üstelik yem dışında öyle meyve, sebze, mama falan da vermiyorum.

5. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Benim kuşum 500gr yemi 1 ayda bitiriyor,+ 3güne 1 yumurta maması rendelenmiş havuç vs veriyorum :D
    Buarada kuşu çok yorarsanız çok yer bence normal :D

6. Hakan YILDIZ

Önceki gün koca bir dal maydanoz koydum 24 saati bulmadı bitirmesi. Yem yiyor 10-15 dakika görüyorum sonra tüneğe çıkıyor elime biraz yem koyup denedim acaba yiyecek mi diye elimdeki yeme yine saldırdı :) daha tok halini görmedim

7. Yücel YETİMOĞLU

hocam sizin kuş baya ekonomikmiş mübarek onun yavrularından edinmek lazım :) az yakan cinsten ^^

8. Hakan YILDIZ

Bu da videosu nasıl sağlıklı mı sizce ? [YOUTUBE]7y49bJCj4rQ[/YOUTUBE]

9. Yücel YETİMOĞLU

düşman başına hocam sizin kuş adamın ocagnı batırır :D aman çogaltmayn ;) şaka bi yana çokta uçuyorsa hayvan yakıyordur ne yapsın

10. Hakan YILDIZ

Çoğaltıp milletin ocağına incir ağacı dikeceğim :) hocam videoyu izlediniz mi nasıl sizce

11. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Benim sarı kafa gibi oda çok tüketiyor bir ara kilo aldı uçamadı, yemi felan kestim zayıfladı şimdi bir problem yok bana göre bir problem yok yani. Gördüğüm kadarıylada mutlu :)

Ocak başına felan demişsiniz fakat benim başımda ki bela 1 ayda 2 paket + mama vs yetmiyor bi okadarda uçuyor..

12. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yemini kesmeyin efendim,kuşun yemimi kesilir. Siz acıkınca önünüzden ekmeğinizi alayım bakalım neler diyeceksiniz ,kuş misali cik cik cik ötersiniz sansürlü sansürlü :D

13. Hakan YILDIZ

Ah ah kesin ek işe girmem lazım :D doymuyor :)

14. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bence evde yumurta kaynayınca hemen yarısını kesip mama yapın daha zor eritilir ve daha sağlıklı :) Hem siz hem kuş nasiplenir :D Üzerinede salatalıktır havuçtur rendeleyin :)

15. Hakan YILDIZ

Salatalık havuç portakal muz elma çilek bunları hiç bir işlem yapmadan direk yiyor zaten :D ilk verirken tanımadığı meyveyi korkuyor ama bu korku 2 dakika maksimum sürüyor hemen yemeye dalıyor :D

16. Işıl KEGEÇ

maşallah maşallah yağlanma var mi peki çok

17. Hakan YILDIZ

Bana göre yağlanma yok ama videosuna( konu içerisinde paylaşmıştım) bakarsanız yorumunuzu bekliyorum.

18. Işıl KEGEÇ

şimdi telden giriyorum o yüden bakamadm yarın bakarm yani diyeceğim yemi az az koysanz bir günde bitiriyormu

19. Hakan YILDIZ

Evet ben yemi asla çok koymam. 3 tane yemlik var azar azar koyarım hem ziyan olmasın hem kabuklarından ayırması kolay olsun diye. Şimdi baktım uykudan kalktı ve tekrar yem yemeye başladı :)

20. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Abi senin kuşu dışarda tutmanla orantılı olarak tüketiyordur,birazda boğaz vardır tabi :D Bence sen hiç yemini kesme yesin bakalım :)

Sayfayı Paylaş