Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok yem yiyor.

• Konbuyu başlatan Hakan YILDIZ
  • Başlangıç tarihi
Abi senin kuşu dışarda tutmanla orantılı olarak tüketiyordur,birazda boğaz vardır tabi :D Bence sen hiç yemini kesme yesin bakalım :)

Uçmakta zorluk çekmediği sürece kesmem asla. Aldığımda çok şişkoydu diğer 2 aylık kuşların 2 katıydı resmen :))

maşallah ne diyelim hareketli ise o yüzden yağlanma Olmuyodur yoksa başka kuş olsa bu kadar yemeye yerinden kıpırdayamaz : D

maşallah ne diyelim hareketli ise o yüzden yağlanma Olmuyodur yoksa başka kuş olsa bu kadar yemeye yerinden kıpırdayamaz : D

Bende ona şaşıyorum :) 3. Paket yeme başladı 1 ay yeni doldu. (Dal darılar meyve sebzeler hariç ) ama seviyorum çok karakterli bir hayvan keyif düşkünü sen ne dersen de o istediğini yapacak illaki :)

Bende ona şaşıyorum :) 3. Paket yeme başladı 1 ay yeni doldu. (Dal darılar meyve sebzeler hariç ) ama seviyorum çok karakterli bir hayvan keyif düşkünü sen ne dersen de o istediğini yapacak illaki :)

Benim kide öyle, ne bulsa yiyecek muz veya çilek az verin hatta vermeyin diyebilirim midesine zarar onlar.. ama görüncede istiyor illa :D

Yorumları okuyunca hayrete düştüm :eek: Nasıl yiyorlar o kadar yemi yahu :)

Benimkine zorla yediriyorum valla benimle oynamaktan hiç aklına bile gelmiyor yem yemek... Günde 2-3 kere aklına gelirse kafesine girer az birşey yer çıkar. Hatta o kadar uzun süre yemediği oluyor ki, dışkısı resmen su gibi oluyor. Yem yiyince normale dönüyor. Kafes sürekli gözünün önünde ve kapısı açık halbuki. Hastalanacak diye korkuyorum.

maşallah öncelikle videoyu izledim:) baya hareketli bi kuş o kadar yemesine rağmen bu kadar hareket etmesi yağlanma yapmıyo demekki :)

Kuşunuzun fazla yemesi aslında riskli yağlanma yapabilir sürekli uçurabilir ve sebze verebilirseniz ileride yaşanacak sıkıntıları çözmüş olacaksınız

Yorumları okuyunca hayrete düştüm :eek: Nasıl yiyorlar o kadar yemi yahu :)

Benimkine zorla yediriyorum valla benimle oynamaktan hiç aklına bile gelmiyor yem yemek... Günde 2-3 kere aklına gelirse kafesine girer az birşey yer çıkar. Hatta o kadar uzun süre yemediği oluyor ki, dışkısı resmen su gibi oluyor. Yem yiyince normale dönüyor. Kafes sürekli gözünün önünde ve kapısı açık halbuki. Hastalanacak diye korkuyorum.

Sen benimkini gör dışarıdayken bile 15-20 dakikada bir kafesine gidip yem yiyor üşenmiyor :)

maşallah öncelikle videoyu izledim:) baya hareketli bi kuş o kadar yemesine rağmen bu kadar hareket etmesi yağlanma yapmıyo demekki :)

Bünye meselesi sanırım :) ama bu bünye çok farklı. Evdeki avizeye çıkıyor onu sağa sola oynatıyor ses çıkartmasından hoşlanıyor. Kafesinde genellikle tünek de durmuyor salıncağı var orada durmadan sallanıyor uyurken bile sallıyor kendini :)

Kuşunuzun fazla yemesi aslında riskli yağlanma yapabilir sürekli uçurabilir ve sebze verebilirseniz ileride yaşanacak sıkıntıları çözmüş olacaksınız

Teşekkür ederim. Sebze fazla vermedim meyve ağırlıklı gittim. Günde en az 5-6 saat serbest uçuyor.

Maşallah hiperaktif demekki benim mavişte kafesten çıkmak için deli oluyo tek sesimizi duysun :) sizin kuşta maşallah maşallah

Maşallah hiperaktif demekki benim mavişte kafesten çıkmak için deli oluyo tek sesimizi duysun :) sizin kuşta maşallah maşallah

Saat 4 e kadar onu çıkartmayın bakın görün ne oluyor :) kanatlarını durmadan çırpıyor sonra ayaklarının birini tepeye diğerini yana atıyor sonra bırakıyor takla atıyor :) bırakmadan duramazsınız :)

benim muhabbet kusum her sahurda en az kendı cüseesi lkadar yemek yıyor bızımle ama kendı yemını sevmıyor pek yemıyor biz insanlar ne yersek aynı seyı ıstıyor vermeyıncede kavga edıyor bagıryor cagıryor daha 1 ayını doldurmadı ılgınc bır kus

Önemli olan ne kadar yediği değil, yediği eritecek kadar enerjik mi? normal şartlarda jumbo bir kuşta günlük ortalama yem tüketimi 15-20 gr civarındadır tabi bu tüketim enerjisi ile direk ortantılıdır. eyer mevsimsel sebze meyve ve yeşillikler ile takviyelerde bulunuyor iseniz zaten kusunuz enerji deposu oluyor ve iştahıda açık oluyor. Kuşunuz yediğini eritiyor sabit durmayıp yağlanma yapmıyorsa sıkıntı yok bırakın istedi gibi beslensin

Benim kuşum da kis aylarında istahlaniyor sanki. Normal mi? 2 gunde bir 1 yemligi bosaltiyor. Her an yeme halinde. Gece bile yem yiyor. :D aslinda biz turk insanı mantigiyla cok yiyen cocuklari severiz -kuslarimiz da bizim çocugumuz neticede- ama bu ona zarar verebilir. Obezite kuslar icin de geçerli olabilir. Bu kadar acikmasinin nedenini merak ediyorum ben. Acaba aslinda yiyemiyor mu? Cunku gagasi düzgün olmayan kuslarin yiyor gibi gorunup aslında hic doymadiklarini duymustum. Ama bizimkinin gagasinda bi sorun yok. Ben mudahale edemem internetteki gaga kesme videolarindaki gibi. Zaten canimdan can giderek tirnaklarini kesiyorum... Veteriner icin de her zamanki bahane işte, bu zamanda bu marmara bölgesi ikliminde bebeğimi disari cikaramam. -18 derecede hayati tehlikeye giriyo muhabbet kuslarinin. Gaga tasi koyucam simdilik. Ama yavru falan bi kus degil hani bu kadar yeme ihtiyaç duysun. Belki de vitamine falan ihtiyaci vardir. Suluguna vitamin mi koysam ki?

Geri