Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çorbaya düştü

Skala

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 4 gün önce muhabbet kuşum yemek esnasında çorbaya düştü.
Çok kaynar değildi çorba. Düştüğü gibi hemen çıkardım temizledim ve hemen çeşmenin altında tüylerini yıkadım. Bunları yaptıktan sonra kuşumda değişmeler oldu. Eskiden yerinde durmayan kuş şimdi bize gelmiyor kafesine konuyor, elimize almaya çalıştığımızda hemen kaçıyor. Önceden gündüz olsun, gece olsun çok uyumayan kuş, şimdi 2 saat evin içinde turladıktan sonra hemen uyuyor, fırsat buldukça uyukluyor. Hastalık kapmış olabilir mi? Bazı yerlerde okudum bu gibi durumda kuşların çok yaşamayacağı söylenmiş ama çok tedirginim.

dbjaGr.jpg

bb8aG0.jpg

X4WjXj.jpg

QMX07G.jpg

Son düzenleme:
4 gündur kusun diskilamasinda yada gorunumunde bir problem var mi?

Illa ki corbadan bir hastalik kapmis olmayadabilir, belkide cok korktu ve strese girdi bu tarz tedirginliklerde yasiyor olabilir. Diski kontrolu cok onemli. Kusun fotolarinida paylasirsan daha iyi olur hali falan nasil gozukuyor tecruveli arkadaslar bir inceler.

Ah be kardeşim kuş çorbaya düştü diye çeşmenin altınamı sokulur hayvancağız.
Günde 1 defa olmak kaydıyla rüzgar almayan yerde güneşlendir.Güneşlendirmeden önce su koyduğun bir sprey şişesiyle kuşun üzerine doğru çok ıslatmayacak şekilde fısla.Sıkmış olduğun su deri gözeneklerini açacak,bakteri parazeit gibi zararlı mikro organizmaları yok edecektir.Güneş ise tüylerine ve derisine iyi gelecektir.Tedaviye 10 gün devam geçmiş olsun.

Hocam kuşun dışkılamasında hiç bir problem yok. Kuşun vüducunda da görünen bir yanık izi de yok detaylı incelemeye çalıştım. O olay sırasında bende paniklediğim için aşırı korkmuştu kalbi yerinden fırlayacak gibiydi acaba korkusundan dolayımı yapıyor anlam veremedim yada acısı var uyuklayarak mı geçiriyor. Fotoğraflarını yarın ekleyeyim uzman arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Ah be kardeşim kuş çorbaya düştü diye çeşmenin altınamı sokulur hayvancağız.
Günde 1 defa olmak kaydıyla rüzgar almayan yerde güneşlendir.Güneşlendirmeden önce su koyduğun bir sprey şişesiyle kuşun üzerine doğru çok ıslatmayacak şekilde fısla.Sıkmış olduğun su deri gözeneklerini açacak,bakteri parazeit gibi zararlı mikro organizmaları yok edecektir.Güneş ise tüylerine ve derisine iyi gelecektir.Tedaviye 10 gün devam geçmiş olsun.

İşte o panikle ne yapacağımı bilemedim bende. Kuş için aldığım suya katılan vitaminler var. Onlar toparlanmasında yardımcı olur mu?

Dostum corba yagli bir corbamiydi? Mantar tedavisi ve tuylerin dokulmesi diye bi baslik acmistim yakin zamanda, oradaki kusun tuylerini bakabilirsin, o sekilde mi tuyleri? Tiftik tiftik?

Vitaminler derken ne gibi vitaminler mesela isimlerini yazarsan yardımcı oluruz.

Hocam pure minsol diye bi ilaç mineral çözelti. Birde kuşun fotoğraflarını ekliyorum konuya benim anlamadığım bir sıkıntısı varmı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

Dostum corba yagli bir corbamiydi? Mantar tedavisi ve tuylerin dokulmesi diye bi baslik acmistim yakin zamanda, oradaki kusun tuylerini bakabilirsin, o sekilde mi tuyleri? Tiftik tiftik?

Yağ olarak bilmiyorum ama kuştan hala çorba kokusu var. Yıkayıp temizlememe rağmen geçmedi. Tüylerinde de bir sıkıntı yok tiftik gibi değil.

Ben bir çok vitamin katkısı kullandım bunu ilk defa duydum :).
Kalitelerinden şüphe ettiğim ve bir işe yaramayan boyalı suları artık kullanmıyorum.
Bu benim şahsi fikrim.Ha kaliteli olanlar yokmu elbette var örnek Nekton serisini tek geçerim
veya sera serileri.
Ben kuşlarıma doğal vitaminler veriyorum.Sadece ek olarak kalitesine ve Hertürlü problemlere karşı kullandığım diazyme 256,versele laga opti breed ve bira mayası.
Siz iki günde bir mama takviyesi verin.Havuçta ve yumurtadaki protein verdiğin vitaminden milyon kat kaliteli ve doğal.

Son düzenleme:
Ben bir çok vitamin katkısı kullandım bunu ilk defa duydum :).
Kalitelerinden şüphe ettiğim ve bir işe yaramayan boyalı suları artık kullanmıyorum.
Bu benim şahsi fikrim.Ha kaliteli olanlar yokmu elbette var örnek Nekton serisini tek geçerim
veya sera serileri.
Ben kuşlarıma doğal vitaminler veriyorum.Sadece ek olarak kalitesine ve Hertürlü problemlere karşı kullandığım diazyme 256,versele laga opti breed ve bira mayası.
Siz iki günde bir mama takviyesi verin.Havuçta ve yumurtadaki protein verdiğin vitaminden milyon kat kaliteli ve doğal.

Tamam hocam. Fotoğraflarını ekledim. Önemli bir şeyi varmıdır. Şu 4 günüm resmen bana azap oldu birşey olacak diye.

Geri