petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum çorbaya düştü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Skala tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Skala

Skala New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba 4 gün önce muhabbet kuşum yemek esnasında çorbaya düştü.
    Çok kaynar değildi çorba. Düştüğü gibi hemen çıkardım temizledim ve hemen çeşmenin altında tüylerini yıkadım. Bunları yaptıktan sonra kuşumda değişmeler oldu. Eskiden yerinde durmayan kuş şimdi bize gelmiyor kafesine konuyor, elimize almaya çalıştığımızda hemen kaçıyor. Önceden gündüz olsun, gece olsun çok uyumayan kuş, şimdi 2 saat evin içinde turladıktan sonra hemen uyuyor, fırsat buldukça uyukluyor. Hastalık kapmış olabilir mi? Bazı yerlerde okudum bu gibi durumda kuşların çok yaşamayacağı söylenmiş ama çok tedirginim.

#1 Skala, 17 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2016
  2. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    4 gündur kusun diskilamasinda yada gorunumunde bir problem var mi?

Illa ki corbadan bir hastalik kapmis olmayadabilir, belkide cok korktu ve strese girdi bu tarz tedirginliklerde yasiyor olabilir. Diski kontrolu cok onemli. Kusun fotolarinida paylasirsan daha iyi olur hali falan nasil gozukuyor tecruveli arkadaslar bir inceler.

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Ah be kardeşim kuş çorbaya düştü diye çeşmenin altınamı sokulur hayvancağız.
    Günde 1 defa olmak kaydıyla rüzgar almayan yerde güneşlendir.Güneşlendirmeden önce su koyduğun bir sprey şişesiyle kuşun üzerine doğru çok ıslatmayacak şekilde fısla.Sıkmış olduğun su deri gözeneklerini açacak,bakteri parazeit gibi zararlı mikro organizmaları yok edecektir.Güneş ise tüylerine ve derisine iyi gelecektir.Tedaviye 10 gün devam geçmiş olsun.

4. Skala

Skala New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kuşun dışkılamasında hiç bir problem yok. Kuşun vüducunda da görünen bir yanık izi de yok detaylı incelemeye çalıştım. O olay sırasında bende paniklediğim için aşırı korkmuştu kalbi yerinden fırlayacak gibiydi acaba korkusundan dolayımı yapıyor anlam veremedim yada acısı var uyuklayarak mı geçiriyor. Fotoğraflarını yarın ekleyeyim uzman arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

İşte o panikle ne yapacağımı bilemedim bende. Kuş için aldığım suya katılan vitaminler var. Onlar toparlanmasında yardımcı olur mu?

5. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Vitaminler derken ne gibi vitaminler mesela isimlerini yazarsan yardımcı oluruz.

6. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    Dostum corba yagli bir corbamiydi? Mantar tedavisi ve tuylerin dokulmesi diye bi baslik acmistim yakin zamanda, oradaki kusun tuylerini bakabilirsin, o sekilde mi tuyleri? Tiftik tiftik?

7. Skala

Skala New Member

Beğenileri:
    0

Hocam pure minsol diye bi ilaç mineral çözelti. Birde kuşun fotoğraflarını ekliyorum konuya benim anlamadığım bir sıkıntısı varmı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

Yağ olarak bilmiyorum ama kuştan hala çorba kokusu var. Yıkayıp temizlememe rağmen geçmedi. Tüylerinde de bir sıkıntı yok tiftik gibi değil.

8. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Ben bir çok vitamin katkısı kullandım bunu ilk defa duydum :).
    Kalitelerinden şüphe ettiğim ve bir işe yaramayan boyalı suları artık kullanmıyorum.
    Bu benim şahsi fikrim.Ha kaliteli olanlar yokmu elbette var örnek Nekton serisini tek geçerim
    veya sera serileri.
    Ben kuşlarıma doğal vitaminler veriyorum.Sadece ek olarak kalitesine ve Hertürlü problemlere karşı kullandığım diazyme 256,versele laga opti breed ve bira mayası.
    Siz iki günde bir mama takviyesi verin.Havuçta ve yumurtadaki protein verdiğin vitaminden milyon kat kaliteli ve doğal.

#8 Yüksel BULUT, 17 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2016
  9. Skala

Skala New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam hocam. Fotoğraflarını ekledim. Önemli bir şeyi varmıdır. Şu 4 günüm resmen bana azap oldu birşey olacak diye.

10. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Maşallah cin gibi bu yav :).EŞi yoksa yanına bir eş al kardeşim.Geçmiş olsun.İyi muhabbetler

11. Skala

Skala New Member

Beğenileri:
    0
    Eşi yok ama almayı düşünüyorum çok sağolun yorumlarınız için :)

Sayfayı Paylaş