Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum durgunlaştı!! Bilgi sahibi ark.lar yardım

vesbuci

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Dişi kuşumla beraber bir dişi kuşum daha vardı çok iyi anlaşamasalarda ikisi baya hareketliydi beraber uçar beraber bişeyleri keşfederlerdi. Eskiden kendi kendine yumurtladığı için karar alıp yanındaki dişi kuşu erkek kuşla 1 ay önce takas ettim. Farkettimki o günden sonra çok hareketli olan ötmesinden üstümüze konmasından bizi didiklemesinden neredeyse rahatsız olduğumuz muhabbet kuşumuz şimdilerde çok durgun nerdeyse tüm gün kaşınmakta kanat aralarını göğüslerini ayaklarını devamlı didikliyor tüy döküyor ve yorgun gibi göz kapaklarını kısıyor uyuyor gibi. Takasta aldığım kuşta hemen hemen kendini didikliyor temizlik yapıyor ama diğerine göre daha canlı daha az temizlik yapıyor.

Kısacası takastan aldığım kuş geldiğinden beri bendeki kuş baya bir değişti tuhaflaştı.
Kendi kuşumuza belki çok hatalı ve çok yanlış bir davranış biliyorum kola içmeyi kahvaltıdaki çay şekerinden yemeyi bol bol ekmek kırıntısından cips gofret vs ne varsa veriyorduk

Önereceğiniz tavsiyeler nelerdir

Son düzenleme:
Sayin admin bit falan yoktur degilmi gozlemlediginiz kadariyla ? Son gunlerde baya hircinlasti eskiden parmagimi uzattigim zaman tirnagimi gagasiyla hafiften didiklerdi sevinirdi. Simdi hem sinirleniyor hemde sertce isiriyor

Sayin admin bit falan yoktur degilmi gozlemlediginiz kadariyla ? Son gunlerde baya hircinlasti eskiden parmagimi uzattigim zaman tirnagimi gagasiyla hafiften didiklerdi sevinirdi. Simdi hem sinirleniyor hemde sertce isiriyor
Kuş ufaktan tüyde. Dişilerin genel hırçınlıkları normal. Takviye yapabilirsin. Güle güle besle.

Kuş ufaktan tüyde. Dişilerin genel hırçınlıkları normal. Takviye yapabilirsin. Güle güle besle.

Ilk defa bu kadar hircin oldu. Takviye derken besin olarakmı. Birde çiftleşmesi icin ne yapmam gerek. Erkek sırnaşmaya calisiyor ama disi kovaliyor devamli korkuyor

dişi kuşunuz erkeği eş olarak seçti mi peki? kurlaşmalar vs var mı?

Biraz daha bekleyin. bu sürede dişinin tüyden çıkması lazım. özellikle dişiler böyle hassas dönemlerde pek hırçın olabiliyor. benim bebe de beni asla ısırmazken kuluçka hazırlığında olduğu için 3 gündür kaptığı yeri yoluyor. vitamin ve mama takviyesi yapın, dişi 1-2 haftada tüyden çıkar. ondan sonra gözlemleyin.

Geri