Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hagi'de bir garip hareket var. (Videolu)

Hüseyin Abi

Yeni Üye
Değerli Dostlar,

Muhabbet kuşum dünden bu yana garip sesler çıkararak ağzıyla videodaki hareketi yapıyor. Ağzını açıp kapatırken ötme-hıçkırma-hapşırma arası bir ses çıkarıyor. Ne olabilir?

Dışkısı gayet normal, yem yemesinde sıkıntı yok.

Saygılar

video :

VID 20140103 161047 - YouTube

özellikle 13. saniye , 20. saniye ve 32. saniyeden sonra çok belirgin hareketi.

sanırım biraz kısık çıkmış ses. telefonla çektim. :/ ama çok ses de çıkarmıyor onu yaparken.

son ses yapınca çıkıyor ses :)
bana kalırsa ya sindiriminde yada solunumda problem var :S

Hıçkırık filan değil. Kuşun solunum yolları ile ilgili bir rahatsızlığı var. "Aviastım" kullanın ve vitamin takviyesi yapın. Kuşları da hıçkırık tutmaz bu arada :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
sanırım konuşmaya çalişiyor yada eşi yoksa eş isteye bilir... bana onun dişinda bir sorunu yok gibi geldi...

aviastım kuşların solunum yolları hastalıkları için kullanılan bir ilaç. vitamin gibi suyuna karıştırılıyor. ağır durumlarda direkt gagaya damlatılabiliyor.

aviastım kuşların solunum yolları hastalıkları için kullanılan bir ilaç. vitamin gibi suyuna karıştırılıyor. ağır durumlarda direkt gagaya damlatılabiliyor.

sizce ciddi bir durumu görünüyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

Veteriner vitaform kullanmayi oneriyor. Aldim. 5 gun kullanim sonucu durumu yazarim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:43 --

3 gündür vitaform kullanıyorum ancak bir gelişme yok ne yapmalı ?

sizce ciddi bir durumu görünüyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

Veteriner vitaform kullanmayi oneriyor. Aldim. 5 gun kullanim sonucu durumu yazarim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:43 --

3 gündür vitaform kullanıyorum ancak bir gelişme yok ne yapmalı ?

Kuş hasta felan değil yemden kaynaklı kabuğunu düzenli olarak üfle kalan kabuklar boğazına yapışıyor bende de oluyor du sorunu çözdüm.
Yemi kaliteli kapalı bir yem kullan.
Üflemekle uğraşamam diyorsan akıllı yemlik kullan.

Kuş hasta felan değil yemden kaynaklı kabuğunu düzenli olarak üfle kalan kabuklar boğazına yapışıyor bende de oluyor du sorunu çözdüm.
Yemi kaliteli kapalı bir yem kullan.
Üflemekle uğraşamam diyorsan akıllı yemlik kullan.

az yem koyup hergün atıp yenisini koyuyorum.

yemi hemen değiştiriyorum. teşekkürler.

Geri