Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hakkında bazı sorularım var

MertEmre

Yeni Üye
Arkadaşlar Öncelikle selam Forumda yeniyim
Muabbet kuşumu 30dk önce aldım cinsiyeti erkek geldiğinde az öttü ama şimdi sessiz yeni ortamına alıştıgı için sessiz oldugu acık ancak arada bir hapşuruyor yardım edebilirmsiniz
Fotorafını Aşağıya Koyuyorum
Ayrıca gözlerini sık kapayıp açıyor çok endişeleniyorum :/
20171015_151512.jpg

Son düzenleme:
Yeni bir ortama girdiği icin böyle olmasi gayet normal. Eve alismaya baslasin düzelir. Bir hastaligi yoksa. Ama ilk alinan kuslarda bu oluyor genelde

Değerli cevabın için çok teşekkürler bi 1 saatir yanlız odada duryor arada bi esniyor kafesin kapısını açıp önüne elimi koydum cok sakince elimin üstüne geldi petshoptaki abi biraz hırçındır dedi ama cok sakin kuşumuz hadi hayırlısı tekrardan teşekkürler.

Ayrıca petshoptan vitamin aldım Avisol-A Suluguna Kaç damla damlatıyım günde?

Dur yahu, o da canlı hapşurabilir. Burun deliklerini rahatlatıyordur muhtemelen. Poposu ne durumda? Eğer temizse sorun olmaz. Ara da sırada hapşurabilir. Gözlerini kapatıp açması da ortama yeni girmesi, alışması falan gerek. Bir kaç hafta zaman tanı yavaşla alışmaya başlar. Kuşunu kafes dışına çıkart derim daha canlı enerjik olur. Etrafta uçar vs vs.

Son düzenleme:
Dur yahu, o da canlı hapşurabilir. Burun deliklerini rahatlatıyordur muhtemelen. Poposu ne durumda? Eğer temizse sorun olmaz. Ara da sırada hapşurabilir. Gözlerini kapatıp açması da ortama yeni girmesi, alışması falan gerek. Bir kaç hafta zaman tanı yavaşla alışmaya başlar. Kuşunu kafes dışına çıkart derim daha canlı enerjik olur. Etrafta uçar vs vs.

Cevabınız için çok teşekkür ederim duvara kafasını Çarpmasından korkuyorum birazdaha zaman tanıyacağım. Bu arada Avisol-A iyimi sizce ve kaç damla damlatmalıyım.

Ben ne desem yalan olur. Forum içerisinde detaylı anlatan arkadaşlar vardır umarım yardımcı olurlar. Çarpma olayına gelirsek pek sorun olacağını zannetmiyorum. Kafesi odanın ortasına koyup kuşu salman daha sağlıklı olur. Duvara gidene kadar yorulacağı için iniş yapar. Muhabbet kuşumu aldığım zaman ilk günden salmıştım. Duvara çarpıp falan düşüyordu. 2. gün daha da azalttı, 3. gün de duvara çarpmadan uçmaya başladı. Vitamin vermene gerek yok diye düşünüyorum arada bir hapşurabilir ha hapşurduğunda 4-5 kez aynı anda hapşuruyorsa o zaman vitamin ver derim. Arada bir tek tük hapşuruyorsa sorun değil.

Cevabınız için çok teşekkür ederim duvara kafasını Çarpmasından korkuyorum birazdaha zaman tanıyacağım. Bu arada Avisol-A iyimi sizce ve kaç damla damlatmalıyım.
Vitaminin icinde prospektüs vardir orada yazar. Ben orta boy bir suluga 2.5 ml veriyorum. Zaten vitaminin icinden olcum kabi cikiyor

Eve yeni geldigi icin yabancılık çekmesi normal. Ben ilk gun kafesten cikarmamistim. Diger gunler saldim fakat dikkatli oldum. Cunku kendini bi yerlere carpabilir dogal olarak evi tanimadigi icin. Bu sure zarfinda elinize alıp sıkmayın ki size güvenebilsin. Biz oyle bir hata yapmistik kusumuzun bize güvenmesi cok uzun zaman aldi. Kuslar elin icine alınmayi hic sevmiyor

Sanırım aramızda güven bağı oluştu arkadaşlar 2 parmağımla sevdiğim zaman kafasını cevrip kafasını parmağıma yatıryor
Yem ve su içtiğini pek görmezdim işaret parmağımla sulugunun yanına götürdüm kafasını daldırıp içti aşağı az yem döktüm ilk gün oldugu için baktıgım zaman aşağı inmiş yemlerini yiyordu cok mutlu oldum yazan arkadaşlarıma cok teşekkür ederim

Önlem olarak suyuna 5 damla sirke damlatın. Ayrıca probiyotik ısmarlayıp kullanmaya başlayın.

Arkadaşlar bugun okuldan geldiğimde korkumu yenip kuşu saldım ilk kafesine kondu sonra hafif tabana kafası değdirdi ama hiç bi duvara toslamadı tam tersi tünicek yerler buldu mutluluktan cikliyodu çok güzeldi parmağımla aldıgım zaman omzumada cıkıp arada göğüsüme iniyo 2 gün oldu eve çok güzel alışmış arada bir kafesinin tabanına inince hapşuruyor tozdanmı acaba

Arkadaşlar bugun okuldan geldiğimde korkumu yenip kuşu saldım ilk kafesine kondu sonra hafif tabana kafası değdirdi ama hiç bi duvara toslamadı tam tersi tünicek yerler buldu mutluluktan cikliyodu çok güzeldi parmağımla aldıgım zaman omzumada cıkıp arada göğüsüme iniyo 2 gün oldu eve çok güzel alışmış arada bir kafesinin tabanına inince hapşuruyor tozdanmı acaba
Onlarda canli oldugu icin hapsurmasi gayet dogal. Ortam tozluysa da olabilir. Kafesini her gun temizlemeyi ihmal etmeyin.

Geri