Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hakkında bilgi istiyorum

• Konbuyu başlatan Hakan Aslan
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Aslan

Guest
Merhaba arkadaşlar fotoğraftaki kuşum hakkında bilgi istiyorum bide kafes tellerini kemiriyor yumurta gibi besinleri yemiyor yemliğini koyduğumda yermi acaba hazır mama nasıl acaba bide kuşu alalı 1hafta filan oluyor daha elime gelmiyor neden acaba bu soruların yanıtlarını istiyorum şimdiden teşekkürler
sfyrv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş güzel bir erkek.Muhabbet kuşlarına yumurta maması tavsiye edilir gerçekten yararlı. Haftada bir yapın.Kafes tellerini kemirmesi normal.Eline hemen pat diye gelmez ona ılımla ve sabırla yaklaşın avuçlamayın kafestede tutmayın kafesin kapısı açık kalsın...

Teşekkürler

Yorumun işin teşekkür ederim ayrıca benim kuş yetişkin aldım daha yeni aldım elime gelsin diye elimi önüne koyduğumda elimi ısırıyor ayrıca salatalık gibi besinleri yemesi için ne yapabilirim nereye koyabilirim sadece yem yiyiyor şimdi:confused::confused::confused:

Kusunuz yetiskin bir erkek. sizden önceki sahibi ele gelmesi icin yetistirmemisse sizin ona yapabileceginiz pek birsey yok.

Kuşunuz kızışkın damızlık bir erkek. Buna ya eş alın ya da yavruyla değiştirin.

Kuşunuz ele alıştırılacak yaşı geçmiş maalesef. Daha önce avuçlandığı için ısırma huyu edinmiş büyük ihtimal.

Arkadaşım bence eğitilebilir çünkü 4 yıl önce bana lutino gelmişti zaten öyle başladı hobim.İlk geldiğinde o da böyleydi ama bende yaşayınca babamın bıyıklarını bile kemirir olmuştu ama sana tavsiyem boşver alışmaması daha iyi ölünce çok koyuyor.Onun yerine eş al yavrulasınlar..

Teşekkürler

İlgilendiğiniz için teşekkürler arkadaşlar kuşun yaşını ve ırkını söyleyebilirmisiniz bide yanına dişimi alıyım yoksa değiştiriyimmi bu kuş hep böyle saldırganmı olur kendisinden küçük dişi yanına koyarsam ne olur acaba

Kuş eve daha yeni geldi

Arkadaşlar kuş eve yeni geldi bide bunu belirtiyim onun etkisi olurmu acaba

Geri