petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Hakkında Değerlendirmeniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga SEZER tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Tolga SEZER

Herkese merhabalar. Geçen hafta açmış olduğum forum konusunda muhabbet kuşumun kafes sorunundan bahsetmiştim. Çok şükür o sorunu az da olsa hallettik. Bu konuda ''cancan'' ın keyfi ve kafesi hakkında değerlendirmelerinizi bekliyoruz. Ha birde, muhabbet kuşum eve geldiğinden beri daha hiç banyo yapmadı, resimde az da olsa görüleceği gibi altında bir kâse koyduk. Fakat girmedi. Sürekli resimlerde de gördüğünüz gibi kaşınıyor. Çözümlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

2. Hakan YILDIZ

Tüneği değiştirin vakit kaybetmeden tahta tünek alıp koyun lütfen kuşun ayak sağlığı için önemli.

#2 Hakan YILDIZ, 28 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Nisan 2013
  3. Semih balci

Muhabbet kuşunuz güzel maşallah ve erkek galiba :)

4. Tolga SEZER

Önerinizi dikkate alacağım, teşekkürler.

Sağ olun, evet erkek. :)

5. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    eviniz sıcak mı? Ona göre banyo verin üşütüp hasta etmeyin sonra kuşu.. Her kuş banyo yapmayı sevmez.. Siz bırakın suyu isterse kendi girsin zorlamayın..

6. Mehmet Gündoğdu

Benim sıpada kafes içinde o küçük banyoluklara girmiyor ama klafesin üstüne geniş tabakta koyunca severek yapıyor banyosunu.İçine girmeye alışltırmak için marul kullanmıştım sonra çok sevdi öyle deneyin birde olmazsa

7. Tolga SEZER

Evimiz gayet sıcak. Ev ortamı ne kadar sıcakta olsa, hasta etmemek için, sizinde dediğiniz gibi ılık bir su koyduk. Şu an zorlamıyoruz bakalım. Kaşınmaya devam etsin. :)

Evet, sevdim bunu :D Deneyeceğim, teşekkürler.

8. Tolga SEZER

Ne yapacağız da ısıtacağız şu Cancan'ı kendimize bilemiyorum... Forumdaki bazı konuları inceledim fakat hepsini uygulamak daha nasip olmadı. Geçen hafta banyo konusundan bahsetmiştim, bu hafta elimi daldırdım ve ılık suya soktum keretayı :D Şimdi çok şükür kaşınma problem kalmadı. Ancak Cancan dışarıya çok alışkın. Her gün illa salmak gerekiyor ve saldığımızda da gittiği tek mekân var. Orasıda mutfak dolaplarının üstü. Birçoğunuzun kuşu koltuklarda, yerlerde dolaşırken bu neden böyle anlayamadım. Sanırım güvensizlikten. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cancan'dan son resimler. Maşallahı eksik etmeyelim...

9. Mehmet ŞEKER

çok tatlı maşaAllah

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    MaşAllah ustam kuş iyi görünüyor. Tünekleri ahşapla değiştirin ve tünek sayısını azaltın yer açılmış olur ustam.

11. Tolga SEZER

Sağ olun arkadaşlar, teşekkür ederim. Cihat ustam; dediğin gibi tüneği ve yerlerini değiştirip yeni bir dizayn yaptım. Nasip kısmet olursa diğer tünekleride kısa zamanda değiştireceğim.

12. Tolga SEZER

Cancan'a son 1 aydır marul veriyoruz ve aşırı seviyor. Biraz önce verdim, yere düşürdü. Yere indi yukarı çıktı şu an yiyiyor. Aynı zamanda elmayı da çok seviyor. Dışkısında bir problem yok ama sizin düşüncelerinizi almak isterim. Birde şu an tüy dökme vaktine geldi sanırım. Ne yapmalıyım?

13. Mehmet Gündoğdu

Marulu çok sık vermeyin bence ishal yapıyor arada verin.Tüy dökümü içinde suyuna vitamin katın petshoplarda satılıyor çabuk atlatmasını sağlar :)

14. Mehmet ŞEKER

marulu çok vermeyin..

15. Necati YILMAZ

maşallah çok tatlı. aynalı salıncagı tavsiye etmem hocam.

16. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Güzel dişi maşallah :)

17. Ezel ALBAYRAK

Hayırlı olsun.

18. Tolga SEZER

Cancan ile fotoğrafımız :)

Sayfayı Paylaş