petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum hakkında sorularım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve husnauygur tarafından 22 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. husnauygur

husnauygur New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba, yeni muhabbet kuşu aldım aldığımda 2 aylık olduğunu söylediler şimdi 3 aylık bu durumda :)
    Kuşumun davranışları bana biraz garip geliyor. Elimden korkmuyor gibi. Çünkü kafesin içine soktuğumda avucumdan yemek yiyor. Dışarı çıkaracağım zamanda elime alıp öyle çıkarıyorum. 15-20 dk elimde kalıyor sonra uçup gidiyor. Çalışıyorum dolayısıyla sadece sabahları 10-15 dakkalığına ve akşam eve geldiğimde 7.30 da salabiliyorum. ablam erken geldiği için 6 da bırakıyor dolayısıyla akşamları da 2-3 saat serbest dolaşıyor. onun dışında evde yalnız. annem arada yanına gelip konuşuyormuş o kadar.
    akşamları çok aksi oluyor. sevdirmiyor kendini. kafese elimi soktuğumda bik bik bik diye ufak kızgın sesler çıkararak elimi gagalıyor. bazen kafasını uzatıp üstüste üstüste saldırıyor o derece. ama hemen sonrasında yemek verince yine yiyor. akşamları bir de çok zor yakalıyoruz ışığı kapatıp almamız gerekiyor. kesinlikle yaklaştırmıyor yanına. neden böyle davranıyor olabilir acaba bilginiz var mıdır, ne yapmam gerekli düzelmesi için..
    yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

2. POINE

POINE Member

Beğenileri:
    0
    Aksam uyuyacagi sebepiyle,onun uyku duzenini bozmniz sebebinden kaynaklanabilir.

3. husnauygur

husnauygur New Member

Beğenileri:
    0
    ama eve o saatte geliyorum akşam ilgilenmezsem ne zaman ilgileneceğim :( bu sefer de ilgilenmediğim için küsmez mi

4. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş doğası gereği davranıyor da sen fazla şey istiyorsun

5. husnauygur

husnauygur New Member

Beğenileri:
    0
    az önce yediğim muzdan verdim bir an canlandı elime atladı şimdi neşeli :) ilginçç...

Sayfayı Paylaş