petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum hakkında sorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve behcetik tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. behcetik

behcetik Guest

kuşum bana bayağı alıştı yavaş hareketlerle gövdesini sevdiriyor bile ama ele çıkmayı bilmiyor korkmadığı halde elimden çıkmıyor bayağı ayaklarının üstüne doğru bastırdım geri atıyor kendini hatta artık korkmaya başladı elimden alalı da 3 hafta oldu vakit geçmeden alışsa diyorum

cevalar için şimdiden teşekkürler :D

2. Abdurrahman CENGİZ

zamanla alışır daha sabırla ilgilenmeniz gerekiyor

3. behcetik

behcetik Guest

Peki ne yapmam gerek elimi ayaklarının altına koymaya çalışıyım mı yoksa sevmeye devam mi ediyim yavaş yavaş çünkü elime gelicek gibi değil bir De bıraktığımda hep yüksek yerlere konuyor ben indirmekten o konmaktan bıkmadı

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Abdurrahman CENGİZ

kafeste tünekten elinizin üstüne çıkartmaya çalışın öyle daha kolay alışır

5. Sinan ÇELİK

Elinizi ayaklarına dokundurmayın öyle gelmez parmağınızı göğsüne dayayın hafif ittirin o parmağınıza çıkar

6. behcetik

behcetik Guest

çok denedim ama yok nedenini bilemiyorum göğsünü severken bastırıyorum kenara kaçıyor atlıyor falan çıkmıyor parmağa acaba tünekleri çıkarıp öyle mi denesem

7. ngeen

ngeen Guest

Bencede en mantıktısı kuş tünekteyken kısık sesle konuşun onunla ve parmağınızı hafifçe göğsüne doğru yaklaştırın zaten parmağınıza çıkar ani hareketlerden ve avucunuza almaktan sakının.. çok sabırlı olmanız gerekiyor ve bu dediğimi bir kaç gün sabırla tekrar ederseniz kuşun güvenini kazanabilirsiniz.

#7 ngeen, 3 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Mart 2014
  8. behcetik

behcetik Guest

İşte o çare yapmıyor bin kere denedim belkş de yok çok zor durumlarda çıkıyor oda atlıyor hemen

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Abdurrahman CENGİZ

kuşunuzu fazla sitrese sokmadan ara ara deneyin zamanla alışacaktır

10. ngeen

ngeen Guest

Yani dediğim gibi tek yapman gereken sabretmek onunla bol bol konuş olmadı kafesin dışından elini tanıtmaya çalış, elini kafesin içinde soktuğunda ise ani hareketler yapma bırak kuş iyice tanısın elini ve zarar gelmeyeceğini anlasın, belki günler sürer ama emin ol sabredersen başarırsın.

11. behcetik

behcetik Guest

inşallah bayağı denedim stres de oldu tabi

12. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeş bnm kuşda bi ara öyleydi ön iki parmağını (tünekteyken) parmağımı üzerine kondurdum sonra kaldırdım böyle 20-30 kez yaptım sonra göbeğine ittirince çıkmaya başladı

13. behcetik

behcetik Guest

Teşekkürler deneyeceğim bunu kaçmazsa iyi yine

14. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeş işe yararsa söylersen bi zahmet

15. behcetik

behcetik Guest

söylerim de kaçıyor yana en fazla tek ayak 2-3 gün sabırla deniyeceğim inşallah olucak

haber veririm tabi :D

16. ismail baktır

kuşu elinize alıştırmak isterken kendinizden korkmasını sağlayabilirsiniz biraz daha sakin :)

17. behcetik

behcetik Guest

zaten galiba artık korkuyor :D

Sayfayı Paylaş