Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz,güçsuz

Selçuk bey bu ara forumda aktif değil maalesef. Zaman kaybetmemeniz açısından söylüyorum. Hangi ilaçların verildiği sorulmuş, cevap yazmamışsınız.

Güneş önerisi varsa d vitamini eksikliği vardır. Kalsiyumla da alakalı eksiklik olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi kendiliğinden geçmez bir şeyler yapmanız lazım. Yumurta maması yapın içine de kalamar kemiği ufalayın. Güneşe de çıkarın. Bence başka bir veterinerden ikinci görüş alın.( yineliyorum)

Bence acil olarak başka bir veterinerden de yardım alın. Basit yöntemlerle iyileşmediği çok açık

Selçuk bey bu ara forumda aktif değil maalesef. Zaman kaybetmemeniz açısından söylüyorum. Hangi ilaçların verildiği sorulmuş, cevap yazmamışsınız.

Güneş önerisi varsa d vitamini eksikliği vardır. Kalsiyumla da alakalı eksiklik olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi kendiliğinden geçmez bir şeyler yapmanız lazım. Yumurta maması yapın içine de kalamar kemiği ufalayın. Güneşe de çıkarın. Bence başka bir veterinerden ikinci görüş alın.( yineliyorum)
Abi veterinere yine goturduk baska oda d vitamini kalsiyum eksikliği var dedi bi 2 ilac yazdi polivit ve pro diye baslayan bi ilac veriyoruz

Son düzenleme:
Ilaclarin ismi polivit ve profenid kullaniyoruz

florya'da ist. veteriner kliniği var. biraz pahalı ama kuştan adam akıllı anlayan tek yer orası. imkanınız varsa götürün. tek ayak felçleri genelde bacağa giden sinirin tümör, organ büyümesi gibi nedenlerden dolayı basıya uğraması sonucu oluşur. b vitamini takviyesi faydalı olabilir. tümör gibi bişey varsa, operasyon riski azsa tümör alınabilir. kuşunuzun durumu çok da iyi durmuyor. çok vakit kaybetmeyin bence.

Muhtemelen kas-iskelet sisteminde bir sorun var, ancak basit vitaminlerle bu sorunun düzelmesi kolay görünmüyor. İmkân varsa, gitmeden önce durumu anlatıp gerekli müdahalenin yapılıp yapılamayacağını sorarak, kanatlılardan anlayan bir veteriner bulmanızı tavsiye ederim

florya'da ist. veteriner kliniği var. biraz pahalı ama kuştan adam akıllı anlayan tek yer orası. imkanınız varsa götürün. tek ayak felçleri genelde bacağa giden sinirin tümör, organ büyümesi gibi nedenlerden dolayı basıya uğraması sonucu oluşur. b vitamini takviyesi faydalı olabilir. tümör gibi bişey varsa, operasyon riski azsa tümör alınabilir. kuşunuzun durumu çok da iyi durmuyor. çok vakit kaybetmeyin bence.
2nci kez veteriner goturduk ama gittiğim veteriner avcilar ve beylik duzu taraflarinda gayet iyi yerledi ikiside ayni seyleri soylediler kalsiyum eksikliği var dediler bu pazartesine kadar veterinerin verdiği ilcalari kullanip gunese cikarcam ve bi değisiklik olmazsa pazartesi gunu veterinerler kontrole cagirmisti gideceğiz bakicaz.

Hala kuşum gagasini tele koyup tutunuyo cok içim yaniyo hayvan yatamiyo bende onu gorunce oyle cok uzuluyorum eğer boyle devam ederse 3uncu veterinere basvurcam (sol ayağini kullanamadiği icin yukarda tutuyo heralde dusmemek icin gagasini oyle koyuyo ya da acidiği icin)

Ekli dosyalar

• 20180711_210821.jpg
    20180711_210821.jpg
    788.3 KB · Görüntüleme: 17
Muhtemelen kas-iskelet sisteminde bir sorun var, ancak basit vitaminlerle bu sorunun düzelmesi kolay görünmüyor. İmkân varsa, gitmeden önce durumu anlatıp gerekli müdahalenin yapılıp yapılamayacağını sorarak, kanatlılardan anlayan bir veteriner bulmanızı tavsiye ederim
2nci kez gittik ikiside baska veteriner ikiside kanatlardan anlayanlardan ikiside ayni seyleri diyor

Kusura bakmayın ama bence sizin durumu geçiştirmişler. Kuşunuzun durumu hiç de iyi görünmüyorken güneşe çıkarın demek ve basit vitamin verip göndermek hiç de mantıklı değil.

Istanbul avcilarda baya iyi bi devlet veterinerine goturmustuk ama incinme vs. Yok gucsuzluk varmis bide hisal fln oldu bugun hayvani oyle gorunce zaten bi kotu oluyorum eğer boyle devam ederse baska bi veterinere gitcez :(
Benim kuşumda kuruma hastalığı vardı ve gerçekten kötü durumdaydı ben Floryada istanbul veteriner kliniğine götürdüm gerçekten tavsiye ederim kanatlılar üzerine çok iyiler

Benim kuşumda kuruma hastalığı vardı ve gerçekten kötü durumdaydı ben Floryada istanbul veteriner kliniğine götürdüm gerçekten tavsiye ederim kanatlılar üzerine çok iyiler
Eğer öyleyse bi oraya gorunmemiz mutlaka lazim kuş halinden cok mutsuz ayağini basamiyo :(

Eğer öyleyse bi oraya gorunmemiz mutlaka lazim kuş halinden cok mutsuz ayağini basamiyo :(
Yani açıkçası çok iyi görünmüyor bence yarın hemen götürün :( kuşlar için dakikaların bile önemi var Floryada eceler sokakta Filiz hanım ve akif bey zaten 2 si eşler genelde mkuşu papağanı olanlar getiriyor daha çok

Geri