petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Halsiz ve Titriyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve mubiş124 tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. mubiş124

mubiş124 New Member

Beğenileri:
    1
    Muhabbet kuşum dün gece yemini kusuyordu yemini değiştirdim (kabuksuz yemdi).Bugün kanatları titriyor ve aşırı halsiz.Üşütmüş olabilir mi? Kanatları açık titriyor ve gözleri yarı açık yarı kapalı biçimde.Daha düne kadar çok hareketli bir dişiydi.Yemini değiştirdim vitaminli su koydum ve kum da koydum . Nasıl bir ortam oluşturmalıyım.

2. mubiş124

mubiş124 New Member

Beğenileri:
    1
    Yardım Lütfen.

3. murat ünal

murat ünal New Member

Beğenileri:
    1
    kardeşim bu şekilde bu sabah bende 3 gün aldığım kuşumu kaybettim tıpkı aynı şekilde kanatları açık gözü kapalı yem kusuyodu galiba sıcaktan oldu akşam çok sıcaktı sabahta camları açmıştım galiba cereyandan oldu sen en iyisi hemen veterinere götür antibiyotik falan verir

#3 murat ünal, 17 Temmuz 2016
    Son düzenleme: 17 Temmuz 2016
  4. mubiş124

mubiş124 New Member

Beğenileri:
    1
    Yani kuş mücadele ediyor yem yediriyorum kendisini kaşıyor kustuğu yemleri temizliyor. Düzelecek ama nasıl bir şey yapmam lazım bilmiyorum . Odayı daha mı sıcak yapayım yoksa daha mı soğuk . Kuş 6 yaşında .

volkan1231 bunu beğendi.
  5. brksnck

brksnck Member

Beğenileri:
    7
    kanatlarını açmasının nedeni bence sıcaktan dolayı benim kuşum da aynısını yapıyor. kusma dışında salya da akıtıyor galiba tüylerine bulaşmış.benim kuşum kusuyordu veterinere götürdüm enfeksiyon dedi antibiyotik verdi iyileşti. bir süre bebek mamasıyla beslemiştim. bence biran önce veterinere götürün. ama kuştan anlayan veteriner olmalı yoksa vitamin verip yollar. istanbuldaysanız avcılar istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine götürmenizi tavsiye ederim.

volkan1231 bunu beğendi.
  6. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Kanat açma sıcaktan dolayı odayı ısıt karnını üfle karnının derisi kızarık ve morluk var ise soğuk algınlığı olabilir .

7. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    140
    Kuşunuzun cere rengide çok normal görünmüyor. Elinize alıp göğüs kemiğinin çıkıp çıkmadığını kontrol etmenizi öneririm. Yem kusma yem dışındaki sebeplerinden biri Kuruma Hastalığıdır.

8. mubiş124

mubiş124 New Member

Beğenileri:
    1
    Hayır hocam göğüs kemiğinde bir çıkık yok.Bugün dünden daha iyi ama ağızdan salya geliyor ve atıyor bunu görüyorum.

9. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Salya nasıl köpük gibimi

10. mubiş124

mubiş124 New Member

Beğenileri:
    1
    Hayır hocam beyaz su gibi su da olabilir mi acaba?

11. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Yok bu ya kursak iltihabı yada soğuk algınlığı olabilir eline al karnını üfle kızarıklık morluk var ise bana söyle

12. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Aksırık hapsırık varmı kuşa azcık kilo aldır erkek olduğu halde çok zayıf geldi bana.

13. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    eyer kustuğu yemle beraber salyamsı bir sıvıda geliyor ise burnundan veya ağzından kesinlikle kursak mantar ı veya ilerlemiş ise kursak iltihabıdır biran önce tedaviye başlamak gerek ve salya yolu ile bulaşıcıdır. Kabuksuz yemler- bayat yemler- nemli yemler- rutubetli ortamlar bu tür hastalığa sebep olur

14. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Tedavi olarak derhal eczaneden "Triflucan" alın ilk 3 gün yarım suluğa 8 damla damlatın ve su içtiğine dikkat edin içmiyor ise siz ağzına damlatın suyundan sabah öğle akşam 1 er damla. ilacı toplam 1 hafta uygulayacaksınız 2-3 günde salya gider kusma azalır fakat kesinlikle 1 hafta kullanmanız lazım yoksa mantar tekrarlar. 3. günden sonra dozajı azaltın suyundan 4. gün 7 5. gün 6 6.ve 7. gün 5 er damla damaltın. ama dedim gibi suyu içtiğine dikkat edin acımsı tad oldu için içmeyebilir sabah öğle akşam 1 er damla ağzına damlatın suluğundan alıp

Sayfayı Paylaş