Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hamile mi

Dişi çiftleşmek istiyordur. Erkek beceremediğinden kızıp, vuruyordur. Bence ayırma. Erkek kuşun fotosunu atsana bir görelim.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi çiftleşmek istiyordur. Erkek beceremediğinden kızıp, vuruyordur. Bence ayırma. Erkek kuşun fotosunu atsana bir görelim.

Ekli dosyalar

• 20180505_154717.jpg
    20180505_154717.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
Ama bi kere erkeğin dişinin üzerine çıkıp dişi hemen üstünden atmıştı erkeği

Garibim benim. Nerde şimdi. Kafese geri koy bence, ama gözetle dişiyi, bir şey yapacak mı diye. Dediğim gibi hayvanlarla fazla uğraşma, yumurta kırar, birbirlerine zarar verirler. Bende ilk kuluçkada zırt pırt bakma ihtiyacı duyuyordum.

Garibim benim. Nerde şimdi. Kafese geri koy bence, ama gözetle dişiyi, bir şey yapacak mı diye. Dediğim gibi hayvanlarla fazla uğraşma, yumurta kırar, birbirlerine zarar verirler. Bende ilk kuluçkada zırt pırt bakma ihtiyacı duyuyordum.

Ayırmadım hiç zaten erkek le dişiyi

Erkeği kafesten hiç çıkarma artık. Kuluçka bitince çıkartırsın. Fazla rahatsız etme. Arada kavga - kanlı - varsa ayırırsın.

Ne kadar ara ile kontrol ediyorsun.

Teşekkürler sana da iyi geceler dilerim.

Çiftleşmek içindir. Rahat ol. Düşünme. Bırak onlar kendi işlerini hallederler.

Kanlı kavga dövüş var mı? Yoksa sıkıntı yoktur.

Mama vermeye devam et. Dediğim gibi dişi kuş yumurtalara Yatmaya başlayınca vitamini mamayı kes.
Niye diye sorarsan erkek daha çok çiftleşmek istemesin diye. Dişi kuşu strese sokma.

Bi tek 2 gün önceki gece gözünü yanındaki yeri küçük ısırmış herhalde kanamışmıdır bilmiyorum

Eray kardeşim inşallah sağlıklı yavrular alacaksın. Kuşların güzel parçalı ve spangle kuşlar. Bir sonraki kuluçkada kesin plastik folluklu yuvalık al. Kuşlar daha sağlıklı büyüyor. Temizliği kolay, yavruların bacak sorunları daha az oluyor. Çünkü ortası yuvarlak oluyor. Taban malzemesi için 3 seçeneğin var. Kum, talaş yada mısır granülü. Üçünde olur. Bunlar yavruların dışkılarını emerek ortamdan mikrop bakteri kapmalarını engelliyor. Herşeyin başı temizlik. Yuvalığı kafesi ekipmanları her zaman temiz tut. Sen onlara iyi bakarsan onlarda seni üzmez.