muhabbet kuşum hapşırıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gld_43 tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  Muhabbet kuşum çok hareketli bana da çok alışık ama tek bir sorun var 5-10 dk da bir hapşırıyor.Vitamin vermeyi denedim ama verincede ishal oluyor. Hapşırması normal olabilir mi? Değilse neler yapabilirim? :confused:
   
 2. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Üşüttü sanırım. Muhabbet kuşları çok hasas rüzgar konusunda. Suluğuna bir kaç damla limon suyu sıkabilirsin. Bu hapşurma su içerken falan olmuyor değil mi?
   
 3. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  Teşekkür ederim.Su içerkende oluyor ama genellikle elimde gezinirken veya benimle oynarkende hapşırıyor.
   
 4. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Su içerken oluyorsa belki burnuna falan kaçtığı için dedim. Ama vitamin vermeyi dene yine de. İshal oluyor diyorsun gerçi. Acaba vitamini fazla mı kaçırdın? 3 günde 2 günde vermeyi dene bir de. Ha bir de hapşurunca ''Çok yaşa!'' de. :)
   
 5. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  vitaminini azaltmayı da denedim ama yine aynı sonucu aldım :( ama bi limon suyunuda deniyim. Her hapşurduğunda "Çok yaşa" diyorum zaten. :))
   
 6. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Ben bu hastalık durumlarından çok korkuyorum. Çünkü kuşlar çok hasas. Hemen ölebiliyorlar. Sen yine de yakınlarda bir veteriner varsa götür derim. Ne olur ne olmaz. En azından önlemini almış olursun. :)
   
 7. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  teşekkür ederim :) Bu sorun 3-4 aydır devam ediyor ama çok hareketli ve başka herhangi bir hastalık belirtisi göstermediği için bi sorun olabileceğini düşünmemiştim eğer limon suyu da geçirmezse veterinere götürmeyi planlıyorum. Tekrar teşekkürler :)
   
 8. ArTemiS
  Çevrimdışı

  ArTemiS Guest

  Kuşun solunum yollarında sorun olabilir..
   
 9. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  Veterinere götürmek en iyisi galiba.
   
 10. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Geç olmadan götür. Ben mesela elimden geleni yapıyorum onlar için. Kendi paramdan harcıyorum neden ? çünkü aldım iyi bakamadım diye vicdan azabı çekmeyeyim diye. Ölürlerse içimde kalmasın diye bence en kısa zamanda götür kardeşim ne olur ne olmaz. Allah uzun ömürler versin ölürse vicdan azabı çekersin neden götürmedim diye. Benim düşüncem sadece bu konularda çok hassas davranıyorum.
   
 11. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  Saolun. Bencede en iyisi bu vicdan azabı cekmekdense.
   
 12. gld_43
  Çevrimdışı

  gld_43 Guest

  Bencede en iyisi bu vicdan azabı çekmektense.
   

Sayfayı Paylaş