Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hareketsiz

burakkaar

Yeni Üye
Çift muhabbet kuşlarım aşırı hareketsiz yüksek bir yerde duruyorlar kafesleri büyük ve streslerini yenmeleri için sürekli kuş sesleri dinletiyorum yalnız kuşları saldığımda dişi kuşum sol ayağını düz zeminde tam olarak açamıyor tünekte dururken pek sorunu yok gibi gözüküyor ama ayağını açamıyor. Sizce yapılması gereken nedir hayvanlarımın hareketsizliği bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• BD648B00-5236-4776-82E7-CF9F83106D74.jpeg
    BD648B00-5236-4776-82E7-CF9F83106D74.jpeg
    536.1 KB · Görüntüleme: 28
Kavrayışta sıkıntı yok da sol ayak tırnağı dışa mı dönük?

Sol ayağının arkada olması gereken parmaklarından birisi öne doğru duruyor. Muhtemelen siz farkında olmadan o parmak zarar görmüş. Yapacak pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu şekilde yaşamaya alışmış sanırım

Sol ayağının arkada olması gereken parmaklarından birisi öne doğru duruyor. Muhtemelen siz farkında olmadan o parmak zarar görmüş. Yapacak pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu şekilde yaşamaya alışmış sanırım
Bu bir sorun teşkil eder mi peki çiftleşmesinde falan acı çektiğini zannetmiyorum beslenmesinde herhangi bir sorun yok yalnızca çok hareketsiz.

Eğer acı çekiyorsa, bu sebepten hareketsiz olabilir. Kuşları ayrı bir odada tutuyor, insanlarla etkileşime geçmiyorlarsa, yanlarında başka herhangi bir canlı yoksa, hareketsiz olmaları gayet normal.

Yanlarında olmaya özen gösteriyorum yalnız kuşlarında yalnızlığa ihtiyaçları yok mu ?

Bunlar sürü hayvanları. Genellikle yalnız kalmazlar. Yalnız kaldıklarında ise, hele ki kafes içinde, hareket etmeleri için pek sebepleri yoktur. Eğer başkaca bir rahatsızlıkları yoksa, hareketsiz olmaları normal, ancak kuş sesleri açtığınızda da bir miktar hareketlenip ötmeye başlamıyorlarsa, farkedemediginiz bir rahatsızlık olabilir

Kuş sesleri dinletince ötüp etrafı kolaçan etmeye başlıyorlar dişi gayet güzel ötüyor erkekte öyle. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Yine de tedbir amaçlı aldığım yere götürüp fikir alırım sağolun.

Geri