petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kusum hasta mi? Lutfen cok acil yardim edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Iklim_Yeliz tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaslar...
    Kusuma birden bire ne oldu anlamadim. Daha dun geldi iyiydi ama bu oglenden beri hareketsizlesti, kusuyor surekli, yemini arada bir yiyor, tuyleri kabarik tuneginde oylece duruyor.

En iyi yem, kum, multivitamin vs.vs. bir suru sey aldim ama carsamba ancak ulasir elime. Burada ki petshoplar dandik seyler satiyor ve adam akilli veteriner bile yok.

Cereyanda falanda kalmadi niye boyle oldu ki? Ne yapmaliyim? Olurse cok fazla uzulurum [DM][​IMG] [/DM]

2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Ortam değişikliği bazen hasta yapıyor kuşları

3. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Yeni geldiginden durgun ve uyukluyo olabilir. Yaninda kus olmadigi icin hareketsiz olabilir. Onunla ilgilenip oynarsaniz size alisir hareketlenir. Ben genelde yeni gelen kusla konusip pecete falan uzatiyorim oynuyoz ya da elimden yem veriyorum. Cok hareketsizse kisa sureli kus sesi dinletip biraz canlanabilir. Belki yemini sevmemistir kabuklari var mi yemin icinde

#3 Erdem AYGÜL, 15 Şubat 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Şubat 2016
  4. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Hasta mi simdi kusum?
    Peki ne yapabilirim?
    Kusma ve kabarma neyin belirtisi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

Ilgilenip oynuyorum ama yinede durgun. Kus sesine karsilik veriyor ve kus sesi dinlerken uctu bile.

Ama kabarma ve kusmaya anlam veremedim.

Evet yem kabuklu gecici olarak petshoptan almistim yeni yem carsamba gelecek

5. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Yemi yiyebiliyomu yani yemden kabuk artigi kaliyomu geriye. Yavrular bazen kiramiyolar bende dal dari vermistim bi sure. Simdi kirabiliyolar normal yemi. Kusmasinin bi suru sebebi olabilir bilemicem. Ustalar yardim eder umarim. Kus sesi duyunca canlaniyosa cok agir bi durumu yoktur yalnizlik stresindendir buyuk ihtimal. Pecete atin onune az oyalansin elinizden yem vermeye calisin. Stresini azaltir. Ama yine de olmuyosa en hizli stresini yanina kus almak giderebilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Beyaz olan dariyi kirip yiyor ve bugun mamada yaptim ona ama pek begenmedi sanirim. Kus sesine tepki veriyor. Tek carem carsambayi beklemek iyi yem icin

7. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Ortama uyum sagliyamamis henuz. Kus sesine tepki veriyo demekki yaninda kus olsa canavar gibi :) insallah alisir yakinda

8. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Insallah... egitene kadar tek buyutmeyi dusunuyorum

9. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Ben iki ayda falan erkegi egitip yanina disi aldim simdi erkek cat pat bi kac kelime ogrenmeye basladi diside elimden yem yiyip ustume koncak kadar evcil. Erkek kus kendi kendine sesinizi duyup size kondukdan sonra disi alsaniz bile sizi unutmuyor :)

10. hayretettin

hayretettin New Member

Beğenileri:
    0
    Üşütmüş sıcak ortamda dursun kesinlikle aspirin fln içirme 30 derece oda sıcaklığında dursun dışkısı sıvı ise haşlanmış patates ver çok rahatsız etme sessiz sakin ortamda durmasinda fayda var kuşu bırak uyusun

11. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Hazir Yemek yiyorken bulabileceginiz en erken saatte veteriner ya da veteriner ilaçları satan bir yerden terramycin alin cay kasiginin 1/3u kadar suluguna koyup iyice karıştırın her 5 saatte bir suyunu değiştirin. Gecmis olsun

12. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    yeni geldiği için kabarma olabilir hareketsizde kalabilir alışıcaktır ama kusma olayı pek iyi bişey değil.kursak mantarı olmuştur.pek yem yemez ellle beslendiği zaman kusar hareketsiz kalır bunlarda belirtileridir.hobipet güray veya ekremle iletişime geçin yeni bi ilaç geldi kusmayı bide mantarı geçiriyor yardımcı olurlar..

13. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Cevap icin cok tesekkur ederim. Diskisi normal, yem de yiyor. Odayi sicak tutuyorum. Yalniz hala kabarik bir de yemi yemlikten yemiyor, ben de tabana bir kapla yem birakiyorum. Sulugu da bilmiyor, onu da yere koysam kirletiyor.

14. baskentli06

Beğenileri:
    2
    resim atarsanız kuşunuzun bakalım yardımcı olmaya calışalım..

15. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Cok tesekkir ederim. O dediginiz ilac nasil birsey? Ve ne ise yariyor? Her yerde bulunur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:58 -->-> Daha önceki mesaj 06:54 --

Konuyu acarken resim eklemistim, gorunmuyor mu? [DM][​IMG] [/DM]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:04 -->-> Daha önceki mesaj 06:58 --

Yem yiyor ama sadece beyaz dariyi kirararak. Ekrem bey ile dun sabah kusa yem, vitamin vs. Icin gorustum sagolsun cok ilgilendi ve onerdigi herseyi aldim. Kus boyle olunca tekrar aradim, ilac varsa kolime onuda ekleteyim diye. Ekrem bey ise " Korkmamami ve aldigim yem ve vitaminin yeterli olacagini, tam emin olmadan ilac kullanmamami" soyledi. Ben de ilac almadim Ekrem bey onermedi diye.

16. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    https://www.google.com.tr/search?q=...=neo+terramycin+vitamin&imgrc=jFFKHglWrKNiuM:

Ishalden ilk defa kuş kurtarmami saglayan guzel bir ilac. Yukarda resmini attim. Kolay bulunur mu bilemem veteriner ya da veteriner ilaclari satan yerlerde genelde bulunur. Geçmiş olsun

17. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
  18. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Bagirsaktaki virusu temizler. Imkaniniz varsa veterinere danışın yine. Gecmis olsun

Sayfayı Paylaş