Karadeniz Pet

Muhabbet kusum hasta mi? Lutfen cok acil yardim edin

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar...
Kusuma birden bire ne oldu anlamadim. Daha dun geldi iyiydi ama bu oglenden beri hareketsizlesti, kusuyor surekli, yemini arada bir yiyor, tuyleri kabarik tuneginde oylece duruyor.

En iyi yem, kum, multivitamin vs.vs. bir suru sey aldim ama carsamba ancak ulasir elime. Burada ki petshoplar dandik seyler satiyor ve adam akilli veteriner bile yok.

Cereyanda falanda kalmadi niye boyle oldu ki? Ne yapmaliyim? Olurse cok fazla uzulurum [DM] [/DM]

Ortam değişikliği bazen hasta yapıyor kuşları

Yeni geldiginden durgun ve uyukluyo olabilir. Yaninda kus olmadigi icin hareketsiz olabilir. Onunla ilgilenip oynarsaniz size alisir hareketlenir. Ben genelde yeni gelen kusla konusip pecete falan uzatiyorim oynuyoz ya da elimden yem veriyorum. Cok hareketsizse kisa sureli kus sesi dinletip biraz canlanabilir. Belki yemini sevmemistir kabuklari var mi yemin icinde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ortam değişikliği bazen hasta yapıyor kuşları

Hasta mi simdi kusum?
Peki ne yapabilirim?
Kusma ve kabarma neyin belirtisi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

Yeni geldiginden durgun ve uyukluyo olabilir. Yaninda kus olmadigi icin hareketsiz olabilir. Onunla ilgilenip oynarsaniz size alisir hareketlenir. Ben genelde yeni gelen kusla konusip pecete falan uzatiyorim oynuyoz ya da elimden yem veriyorum. Cok hareketsizse kisa sureli kus sesi dinletip biraz canlanabilir. Belki yemini sevmemistir kabuklari var mi yemin icinde
Ilgilenip oynuyorum ama yinede durgun. Kus sesine karsilik veriyor ve kus sesi dinlerken uctu bile.

Ama kabarma ve kusmaya anlam veremedim.

Evet yem kabuklu gecici olarak petshoptan almistim yeni yem carsamba gelecek

Yemi yiyebiliyomu yani yemden kabuk artigi kaliyomu geriye. Yavrular bazen kiramiyolar bende dal dari vermistim bi sure. Simdi kirabiliyolar normal yemi. Kusmasinin bi suru sebebi olabilir bilemicem. Ustalar yardim eder umarim. Kus sesi duyunca canlaniyosa cok agir bi durumu yoktur yalnizlik stresindendir buyuk ihtimal. Pecete atin onune az oyalansin elinizden yem vermeye calisin. Stresini azaltir. Ama yine de olmuyosa en hizli stresini yanina kus almak giderebilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemi yiyebiliyomu yani yemden kabuk artigi kaliyomu geriye. Yavrular bazen kiramiyolar bende dal dari vermistim bi sure. Simdi kirabiliyolar normal yemi. Kusmasinin bi suru sebebi olabilir bilemicem. Ustalar yardim eder umarim. Kus sesi duyunca canlaniyosa cok agir bi durumu yoktur yalnizlik stresindendir buyuk ihtimal. Pecete atin onune az oyalansin elinizden yem vermeye calisin. Stresini azaltir. Ama yine de olmuyosa en hizli stresini yanina kus almak giderebilir

Beyaz olan dariyi kirip yiyor ve bugun mamada yaptim ona ama pek begenmedi sanirim. Kus sesine tepki veriyor. Tek carem carsambayi beklemek iyi yem icin

Ortama uyum sagliyamamis henuz. Kus sesine tepki veriyo demekki yaninda kus olsa canavar gibi :) insallah alisir yakinda

Ortama uyum sagliyamamis henuz. Kus sesine tepki veriyo demekki yaninda kus olsa canavar gibi :) insallah alisir yakinda

Insallah... egitene kadar tek buyutmeyi dusunuyorum

Ben iki ayda falan erkegi egitip yanina disi aldim simdi erkek cat pat bi kac kelime ogrenmeye basladi diside elimden yem yiyip ustume koncak kadar evcil. Erkek kus kendi kendine sesinizi duyup size kondukdan sonra disi alsaniz bile sizi unutmuyor :)

Üşütmüş sıcak ortamda dursun kesinlikle aspirin fln içirme 30 derece oda sıcaklığında dursun dışkısı sıvı ise haşlanmış patates ver çok rahatsız etme sessiz sakin ortamda durmasinda fayda var kuşu bırak uyusun

Beyaz olan dariyi kirip yiyor ve bugun mamada yaptim ona ama pek begenmedi sanirim. Kus sesine tepki veriyor. Tek carem carsambayi beklemek iyi yem icin

Hazir Yemek yiyorken bulabileceginiz en erken saatte veteriner ya da veteriner ilaçları satan bir yerden terramycin alin cay kasiginin 1/3u kadar suluguna koyup iyice karıştırın her 5 saatte bir suyunu değiştirin. Gecmis olsun

yeni geldiği için kabarma olabilir hareketsizde kalabilir alışıcaktır ama kusma olayı pek iyi bişey değil.kursak mantarı olmuştur.pek yem yemez ellle beslendiği zaman kusar hareketsiz kalır bunlarda belirtileridir.hobipet güray veya ekremle iletişime geçin yeni bi ilaç geldi kusmayı bide mantarı geçiriyor yardımcı olurlar..

Üşütmüş sıcak ortamda dursun kesinlikle aspirin fln içirme 30 derece oda sıcaklığında dursun dışkısı sıvı ise haşlanmış patates ver çok rahatsız etme sessiz sakin ortamda durmasinda fayda var kuşu bırak uyusun

Cevap icin cok tesekkur ederim. Diskisi normal, yem de yiyor. Odayi sicak tutuyorum. Yalniz hala kabarik bir de yemi yemlikten yemiyor, ben de tabana bir kapla yem birakiyorum. Sulugu da bilmiyor, onu da yere koysam kirletiyor.

resim atarsanız kuşunuzun bakalım yardımcı olmaya calışalım..

Hazir Yemek yiyorken bulabileceginiz en erken saatte veteriner ya da veteriner ilaçları satan bir yerden terramycin alin cay kasiginin 1/3u kadar suluguna koyup iyice karıştırın her 5 saatte bir suyunu değiştirin. Gecmis olsun
Cok tesekkir ederim. O dediginiz ilac nasil birsey? Ve ne ise yariyor? Her yerde bulunur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:58 -->-> Daha önceki mesaj 06:54 --

resim atarsanız kuşunuzun bakalım yardımcı olmaya calışalım..

Konuyu acarken resim eklemistim, gorunmuyor mu? [DM] [/DM]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:04 -->-> Daha önceki mesaj 06:58 --

yeni geldiği için kabarma olabilir hareketsizde kalabilir alışıcaktır ama kusma olayı pek iyi bişey değil.kursak mantarı olmuştur.pek yem yemez ellle beslendiği zaman kusar hareketsiz kalır bunlarda belirtileridir.hobipet güray veya ekremle iletişime geçin yeni bi ilaç geldi kusmayı bide mantarı geçiriyor yardımcı olurlar..
Yem yiyor ama sadece beyaz dariyi kirararak. Ekrem bey ile dun sabah kusa yem, vitamin vs. Icin gorustum sagolsun cok ilgilendi ve onerdigi herseyi aldim. Kus boyle olunca tekrar aradim, ilac varsa kolime onuda ekleteyim diye. Ekrem bey ise " Korkmamami ve aldigim yem ve vitaminin yeterli olacagini, tam emin olmadan ilac kullanmamami" soyledi. Ben de ilac almadim Ekrem bey onermedi diye.

Cevap icin cok tesekkur ederim. Diskisi normal, yem de yiyor. Odayi sicak tutuyorum. Yalniz hala kabarik bir de yemi yemlikten yemiyor, ben de tabana bir kapla yem birakiyorum. Sulugu da bilmiyor, onu da yere koysam kirletiyor.

https://www.google.com.tr/search?q=...=neo+terramycin+vitamin&imgrc=jFFKHglWrKNiuM:

Ishalden ilk defa kuş kurtarmami saglayan guzel bir ilac. Yukarda resmini attim. Kolay bulunur mu bilemem veteriner ya da veteriner ilaclari satan yerlerde genelde bulunur. Geçmiş olsun

Bagirsaktaki virusu temizler. Imkaniniz varsa veterinere danışın yine. Gecmis olsun

Geri