petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum hasta mı:(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eddooss tarafından 27 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Merhaba 2,5 aylık muhabbet kuşumu 3 gün önce ılık suda hafıf akan suda yıkadım ve kuruttum o günden sonra kuşta sürekli tüneme uyku hali ve ishal gözlemledim hemen aviadre ilacını aldım bugun biraz daha iyi ama hala çok durgun eski canlılığı yok sizce nasıl düzelir cok üzgünüm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. alpdna

alpdna Administrator
    Administrator

Beğenileri:
    137
    Çok geçmiş olsun öncelikle söylediğiniz bilgiler doğrultusunda kuşunuzu üşütmüşsünüz.
    Kuşunuzu sıcak yerde tutun, ceryandan ve hava akımlarından koruyunuz. Suyuna vitamin takviyeside yapabilirsiniz.

3. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Cok tesekkrler.Vitamin olarak ne önerirsinz b vitamini mi?

4. alpdna

alpdna Administrator
    Administrator

Beğenileri:
    137
    Benim her zaman kullandığım ve önerdiğim sera vitamim plus v kullanabilirsiniz. Sponsorlarımızdan temin edebilirsiniz.
    Hastalık durumlarında günlük 2-3 damla içme suyuna katabilirsiniz. Unutmadan içme suyunu her gün tazeleyin ve tekrar damlatın.
    Hastalık sonrasında haftada bir gün 3 damla verseniz yeterlidir.
    Tekrar çok geçmiş olsun.

5. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Cok teşekkür ederim

6. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Kuslar cesmede tutup yıkanmaz. Bir de üstüne kurutmuşsunuz. kurutma makinesi kullandıysanız stres yapmis doğal olarak(kullanmadıysanız bile çeşmede yıkamanız stres yapmasına yeter) dua edin yüksek sesten şoka girmemiş. Bunlar olası ve olmus şeylerdir lütfen bir daha dikkat edin. Kuşlar kendi yıkanır siz ona banyoluk takarsanız yeter. Sonrasında da odada cam acık olmamasına ve oda ısısinin uygun olmasina dikkat ederseniz kendi birkac saate kurutur tuylerini.

7. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Evet geç oldu ama öğrendim eylül hanım tesekkur ederim banyolun kuvet aldm zaten iyileşsin bir ilk işim onu kafese koymak olacak yalnız otmuyor fazla o neden acaba ?

8. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    İshali de otmemesi de stres yüzünden. İshal icin ilac kullanıyorsunuz sanirim. 1-2gune geçmesi lazım. Sicak tutun. Onun disinda bol bol ilgilenin konusun müzik acın ve kafesten çıkmasın birkac gun. Umarım en kısa zamanda iyileşir.

9. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Evet ılac kullanıyorum bu ıkımcı günüm kafesten cıkarmamam gerek ama ben cıkardım tüh neyse cıkarmayayım bir kac gun konusuyorum ınanın eşimden daha cok onla konusuyorum bı ıkı cevap verıyo sonra susuyor suanda yem yıyor deli gıbı :) duymuyor bile beni

10. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Yorulmaması icin dedim. O kadar ilgiye cevap vermesi gerekir :) yem yemesi de cok iyi. Yeminin içinde yulaf varsa o da ishalinin kesilmesine yardımcı olur bu arada.

11. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Cok tesekkuler:)

Eylulgunesli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş