Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hasta mı ?

• Konbuyu başlatan Furkan oruc
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan oruc

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşumu Dün aldım ve hasta gibi geldi bana hiç birşeye isteği yok hiç birşey yapmıyor tuylerı kabarıkmı değilmi anlamadım onun için fotoğraf koydum bakıp yardımcı olursanız çok iyi olur.Dişi gaga falan atıyor o sadece kaçıyor ve hiç otmuyor.Acaba değiştirmelimiyim kuşumu ? (rahat bakabilmeniz için biraz fazla fotoğraf koydum)

Şimdiden Teşekkürler...

17022013056.jpg

17022013055.jpg

17022013054.jpg

17022013053.jpg

17022013052.jpg

17022013049.jpg

http://imageshack.us/a/img35/2082/17022013046.jpg[/IMG
[IMG]http://imageshack.us/a/img715/3019/17022013047.jpg

İlk sorum şöyle; kuşlar eş olarak birbirlerini mi seçti. Yoksa, siz mi eşe attınız.

Sanki, araları bozuk gibi.

Maşallah kuşlarınız çok güzel ve kızışmış durumdalar. Hasta gibi tüylerinin kabarık olmasının sebebi yeni bir ortama girmelerinden kaynaklanıyor. Alışma sürecindeler bir kaç gün bu şekilde devam edecektir

Ama dişim çok hareketli erkeğin yanına gidiyor gaga atıyor erkek kaçıyor hep oldugu yerde hıc otmuyor bana hasta gıbı geldı değıştircem yarın herhalde

1 2 gün fırsat verin yeni bir ortama gelmişler insanlardaki gibi her kuşunda davranısı bir olmuyor.. Ben herhangi bir hastalık belirtisi göremedim.. Yeni bir ortama girdiginden dolayı suskunlar.. Plastik tunek yerine de tahta tunek kullanmanızı tavsiye ederim..

kuşlarınızın eş olmadığını söylediniz. Her kuşun tepkisi farklı olabiliyor. Bazıları daha çabuk adapte olabiliyorlar. bence kuşlarınıza biraz zaman verin

Teşşekkürler alıcam yarın :) Fikri olanlar da söleyebilir arkadaşlar

kuşlarınız çok güzel erkek yeni geldiyse ve dişinin yanına attıysanız suskun olması normaldir biraz zaman verin yerine alışsın bence çok güzel bi erkek güle güle besleyin

Bir hastalık görmedim anladığım kadar.Kuşlarınıza biraz zaman verin.Vitamin , mama verin. Ben yeni getirdiğim kuşları önce beslemeye alıyorum. Her petshoplar düzenli beslmemiyorlar , o yüzden besliyorum.
Ben bir tane kuş aldım.Hareketsiz , sakin , hasta gibi duruyor.Sonra mama , vitamin , kraker yaptım besledim 2-3 hafta için topladı kendi , şimdi süper.

mama tarifini verirmisin enes kardeşim bende avisol var vitamin onu vermeye basladım kraker nasıl yapıyorsun ?

Mama tarifi forumda mevcut kardeşim..

Biraz süre verin kuşlarınıza hem yeni yer hem yeni eş, alışması zaman alabilir.

Bende bir dışı bir erkek var dişiyi 10 gün oldu alalı son üç gündür yerinden kıpırdamıyor nadir yem yiyor tüylerini kabartmİş tunekte öyle duruyor yuvalık taktım ilgilenmiyor

Geri