Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta mı?

• Konbuyu başlatan murat55
  • Başlangıç tarihi

bu kuş hasta mı ve yaşı kaç?

• hasta-1yaşında

Kullanılan: 0 0.0%
  • turp gibi-1yaşında

• turp gibi-1yaşından küçük

• hasta-belli olmuyor

• turp gibi-belli olmuyor.

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .
M

murat55

Guest
arkadaşlar yanlış yere konu açtıysam yada yanlış bişey yazdıysam afola...
muhabbet kuşum var hediye geldi 11.05.2013'de. kuş kaç aylık yada yaşında anlayan var mı?
birde bu kuşun tüyleri neden böyle? petshoplara resmini gösterdim ırkı böyle dediler. 5 ay oldu geleli 5 aydır böyle bu kuş...

fotoğraf eklemeyi beceremedim fakat burda resimleri var kuşun (http://forum.donanimhaber.com/m_82095698/f_//tm.htm#82138707)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuzun bi hastalığı yok bence fakat tüyleri neden öyle anlayamadım tüy dökümüne girdiğinde düzelir diye düşünüyorum.

Fransız tüy hastalığı gibi bi hastalık var sanırım kuş erişkin tüylerini tam çıkaramıyormuş. Bilgim olduğundan değil sırf duyumlarla konuşuyorum ustalar daha iyi yardımcı olacaklardır. İstersen onu bi araştır ama ırkından değil o tüyler

fransız tüy hastalığı bir araştırıyim. hayır sevtap hanım hiç götürmedim.

fransız tüy hastalığı (Bahsi gecen hastalık genelde genç muhabbet kuşlarında görülür,hastalık tüylerinin dökülmesi yeniden çıkması ve dökülen tüylerin dip kısımlarında kanama olmasıdır.Genelde kanat uç tüyleri ve kuyruk tüylerinde dökülmeler oluşur,düşen tüylerin yeniden çıksada bu bir aslında virüsdür.) buymuş ama benim kuşum da bunların hiç biri yok .s

Bilmiyorum ya bana kendi duruşu sağlıklı geldi bence problem yaratacak bi hastalık değil gibi ama neden böyle olduğunu merak ettim doğrusı

bende korkuyorum acaba hastamı diye. 5 ay oldu geleli 2 defa saldım odanın içine ikisindede kanadı yaralandı kanadı

Geri