Muhabbet kuşum hasta

Konusu 'Veterinerimize Sorun' forumundadır ve engineer06 tarafından 12 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. engineer06

engineer06 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşum dün durgundu biraz arada hapşırıyordu. Odamı havalandırırken üşüttü nezle olduğunu düşünüyordum. Suyuna 1cc kadar vitamin kattım.
    Bu sabah kafesinden çıkardığımda önce kusuyor sonra arkasından hapşırıyordu. Epey kustu. Suyunu değiştirdim 5-6ml vitamin kattım. Oyun oynamaya pek hevesi yoktu. Kafesinin kalorifer tarafında tabanda uyukluyordu. Akşam geldiğimde siyah dışkıladı. Kısık sesle kısa kısa ötüyor kafesindeki zille uğraşıyor. Hala halsizlik var üzerinde. Kullandığım vitamin ve kuşun dışkı resmini ekledim. Nasıl iyileştirebilirim?

cevap gelmediği için ikinci konuyu buraya açtım acil yardıma ihtiyacım var bulunduğum yerde anlayan veteriner yok. önceki konunun linki : http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusum-hasta.54801/
    görülmediği için buraya açtım kurallara aykırı ise adminden ricam cevap gelmeyen eski konuyu kaldırmalarıdır.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. engineer06

engineer06 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    kuşumun ve kafes tabanının fotoğrafı[​IMG] [​IMG] [​IMG]

3. johnsnow

johnsnow Aktif Üye

Beğenileri:
    2
    Kuşunuz midesinide üşütmüş sanırsam kusma ve siyah dışkılamanın sebebi bu diye tahmin ediyorumishal düzeltici ilaç kullanabilirsin petshoplarda satılan aspur ver sadece ve olduğunca sıcak tutmaya çalış

4. engineer06

engineer06 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    internette siyah dışkı hakkında iç kanama vs şeyler okudum iç kanama olsa heralde kuş sağda solda dolanmaz değil mi sadece halsiz biraz

5. johnsnow

johnsnow Aktif Üye

Beğenileri:
    2
    Sanmıyorum iç kanama olcağını internete kalsa benim kuşum şimdi 50 kere ölmüştü siyah dışkının nedeni mide üşütmesidir sıcak tut suyunu bile ılık verebilirsin soğuk verme toparlar kendini bir kaç güne kuşun hali kötü görünmüyor

engineer06 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş