Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta!!!

Beyzad

Yeni Üye
Arada bir ateşleniyor, kanatlarını açıyor, uçamıyor enerjisi düştü, hapşırıyor sürekli, antibiyotik, bebe aspirini felan verdik ama değişme yok ne yapmak gerekir acil yardım eder misiniz?

Belkide üşütmeden yada nezleden değilde alerjidende olabilir.Burunda akıntı gözlerde ıslaklık tüylerini kabartma gibi belirtiler var mı.?Aynı insanlarınkine benzer belirtiler gösterir.Eğer nezle yada üşütme olduğunu düşünuyorsanız başlangıç evresi için ilaçtan çok temizlik bakım,beslenme ideal ortam sıcaklığı ve vitamin takviyesi.Hatta vitamin yanında probiyotik takviyesi de kesinlikle öneririm.Kullandığınız ilaçlar dozajına dikkat edilmeli normal dozajda bile zararlıdır.Bu tür ilaçları kullancaksanız en azından ilacın yan etkisini azaltacak takviyelerde kullanmanız gerekir.

Belkide üşütmeden yada nezleden değilde alerjidende olabilir.Burunda akıntı gözlerde ıslaklık tüylerini kabartma gibi belirtiler var mı.?Aynı insanlarınkine benzer belirtiler gösterir.Eğer nezle yada üşütme olduğunu düşünuyorsanız başlangıç evresi için ilaçtan çok temizlik bakım,beslenme ideal ortam sıcaklığı ve vitamin takviyesi.Hatta vitamin yanında probiyotik takviyesi de kesinlikle öneririm.Kullandığınız ilaçlar dozajına dikkat edilmeli normal dozajda bile zararlıdır.Bu tür ilaçları kullancaksanız en azından ilacın yan etkisini azaltacak takviyelerde kullanmanız gerekir.

O tür belirtiler yok , veterinerin verdiği ilaçları veriyoruz, neşesi felan yerinde oyun oynuyor fakat uçamıyor enerjisi yok, ishal felan.

Uçamaması belkide uçmaya yaran kanatlarının bir kısmını kaybetmesindende olabilir.Veterner verdiği ilaçları yazar mısınız ve ne zamandır kullanıyorsunuz?

Uçamaması belkide uçmaya yaran kanatlarının bir kısmını kaybetmesindende olabilir.Veterner verdiği ilaçları yazar mısınız ve ne zamandır kullanıyorsunuz?

Bu ilaçlar ve bebe aspirini, divitsol u veriyorum şuan 1 aydır uğraşıyorum işte ,

Ekli dosyalar

• IMG_20180114_122920.jpg
    IMG_20180114_122920.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 13
Bu ilaçlar ve bebe aspirini, divitsol u veriyorum şuan 1 aydır uğraşıyorum işte ,
.Aviadare ishale sebep olan zararlı bakteriler üzerinde etkili bir ilaç ve 5 gün sürekli suyuna belli miktar katılarak veriliyor zaten etki ettiği canlılar üzerinde yazar.1 hafta sonra düzelmezse demekki etki ettiği bakterilerden kaynaklı ishal değil sonra kullanmaya gerek yok.Apex sanırsam bir tür probiyotik gibi birşey içeriğini bilmiyorum.Bebe asprinide kullanmayın.Kaliteli bir probiyotik takviyesi+içerisinde amiositlerde bulunan iyi bir vitamin takviyesi ile bulunduğu ortam sıcaklığının ani değişmemesine ve kafesini günlük temizleyerek bir kür yapın.Kullandığınız yem taze ve iyi değilse onu da değiştirip artı olarak kafesine birde dal darı asın.Hapşırması düzelmez ise isterseniz 200 ml suya sarımsağın çeyreğini ezip iyice karıştırıp verin yada buna benzer bir ürün alın http://www.hobipet.com.tr/quiko-med-dogal-antibiyotik-ve-hastalik-koruyucusu-75gram.

Teşekkür ederim , deneyip geri dönüş yapacağım.

Geri