petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum hastaa

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Deniz Gür tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Deniz Gür

Deniz Gür New Member

Beğenileri:
    1
    Son bir kaç gündür kuşum çok kötü hapşırıyor bir ara burnundan hapşırırken kan gelmeye başladı. Suyla ve peçeteyle temizledim daha sonraki akşam burnunda kabuklaşmalar olmaya başladı ılık suyla kafasını yıkadıktan sonra peçete yardımıyla burnunu açtım sonra yine kapanmasın diye ceresinin kenarlarına çok az viks sürdüm(başka biyerde okumuştum).Sabah oldu hapşırmaya devam ediyo ama artık kan gelmiyo.Havalarda sıcak sanırım klimadan üşüttü. Nasıl geçirebilirim??:(

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Üşüttüyse hemen sıcak camı açık olmayan esmeyen cereyan yapmayan bir odaya koyun kuşunuzu. Daha sonra burnunu temizlemeye devam edin ki tıkanma olmasın nefes almakta zorluk çekmesin. Şimdi bazıları gelip diyecek her şeye aspur öneriyorsun diye :D ama aspurun üşütme ve ishale karşı etkisi var aklınızda bulunsun. Ayrı bir yemliğe aspur koyun kuşunuz yesin. Hastalık için de bir iki gün daha bekleyip neler olacağına bakalım daha sonra olmadı ilaç verirsiniz. Dışkısında hareketlerinde bir değişiklik var mı

3. Deniz Gür

Deniz Gür New Member

Beğenileri:
    1
    Hayır hareketleri ve dışkısı normal.

4. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Hmm o zaman başka ne yapılır bilmiyorum bu konuda. Sadece Burnunun tıkanması falan olsa üşütme derdik ancak işin içinde kan da olunca bilemedim. Geçmiş olsun.

5. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    Bence Uzman Veterinere götür burda zaman kaybetme !!!!

6. Deniz Gür

Deniz Gür New Member

Beğenileri:
    1
    En kısa zamanda götürmeye çalışıcam sağolun.

Anılcan Nail bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş