muhabbet kuşum hastalandı galiba..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  arkadaşlar bende yaklaşık iki aylık erkek bir muhabbet kuşu var. iki haftadan fazla oldu alalı. keyfi yerinde ve bize çok alıştı kafamızdan elimizden inmiyor. çokta güzel ötüyordu yalnız dünden itibaren ötmesinde bir azalma oldu hem az ötüyor hem de öttüğü zaman sesi kısık çıkıyor. dikkatimi çekti çünkü gün ortasında falan yıkardı ortalığı sesiyle. ben kalktığımda ya da sabah salona biri çıktığında hemen öterdi. şimdi böyle hareketsiz duruyor bir ayağını kaldırmış tek ayak üzerinde, gözleri bazen kapalı bazen açık vıcır vıcır bir şeyler konuşuyor kendi kendine. anlamadım gitti. dışkısı da yeşil ve çok hafif sulu geldi. suyu vitaminli iki günde bir değişiyor, kalamar kemiği, yavru yemi ve kuş kumu da var. arada fazla olmamak kaydıyla salatalık kabuğu falan veriyorum, cereyanda da kalmadı. anlamadım gitti valla. acaba havalar serinlemeye başladı o mu etkiliyor bu hayvanı?
   
 2. Eren ERDEM
  Çevrimdışı

  Vitamini sürekli vermeyin o da ishal yapar. Bir de malumunuz mevsim değişiyor. Havaların değişmesi bizi bile etkiliyorken onların bu sakinliği normal sanırım.
   
 3. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  sürekli vermiyorum iki gün vitaminli kalıyor sonra değiştiriyorum 3 - 4 gün normal içme suyu veriyorum. nedir normal midir bu halleri yani mevsim değişikliğinden mi kaynaklanıyordur kesin?
   
 4. Eren ERDEM
  Çevrimdışı

  Kesin diyemeyiz tabi. Bir resim koyun siz isterseniz. Kuş tüy dökümünde filan olduğundan da sakin olabilir. Resim koyarsanız daha kesin konuşulabilir
   

Sayfayı Paylaş