Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hastalandı nasıl iyileştirebilirim?

Simgeoozel

Yeni Üye
2 kuşum hasta ne yapmalıyım bilmiyorum sanırım üşütür. Tüylerini kabartıyor hep göz ve kafa çevresindeki tüyler dökülmüş kakasını sadece su ve biraz sarımsı şeyler var pirinç suyu verdikten sonra yemyeşil oldu şeffaf olan suda yemyeşil su oldu daha önce hiç böyle olmamıştı ne yapmayalım iyileşmesi için? 1501235301863-1331863368.jpg ve nefes alıp verirken zorlanıyor ses çıkartıyor.

Ekli dosyalar

• 15012354102521572074569.jpg
    15012354102521572074569.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 26
benim ölen kuşum rüzgarda kaldı ve aldığımda çok hastaydı,iki ay yaşadı öldü tavsiyem rüzgarda bırakmayın,suyunun içine üç damla elma sirkesi koyarsanız parazitlerini alır,eğer yanında eş kuşu var ise evinizde bulunan boş sprey kutusunun içine yine elme sirkesi damlatıp ensesine dört beş kez fıslatın, eşi onu temizler

Üretim kafesi var bende içinde 4 tane muhabbet kuşum var. Daha 1 aylıkken gelmişti bana yine hastalanmıştı pirinç suyuyla iyileşti ama bu şimdi çok kötü gözüküyor sürekli uyuyor. Diğerlerinde hiçbir problem yok bir tek o hastalandı. Elma sirkesi bir işe yarar mı? Her sularını değiştirdiğimde mutlaka 4 damla limon sıkıyorum. Ve üstelik göz çevresinde ve kafasında tüyler dökülmüş bu ne demek? İshali için süplametazin etken maddeli kırmızı bir ilaç var ondan kullanmıştım tekrardan ondan kullansam olur mu?

uzman değilim ama pendikte veteriner var,ben sürekli ölen kuşu oraya götürdüm,ölmeden önce yürümeye dermanı yoktu,biraz biraz iyileşti

Peki nefes alıp verirken biraz zorlanıyor ne yapabilirim?

Geri