Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hastalandı !!!

Cihat

Yeni Üye
Arkadaşlar sabah kalktığımda kuşumun bu şekilde gözleri şiş ağzı açık durduğunu gördüm. Lütfen yardım edin. Kafesini söküp sirkeli su ile yıkadım.

Bir günde bu hale gelmemiştir diye tahmin ediyorum.
Kuvvetle muhtemel mantar olmuş.
Sadece kafesi dezenfekte etmek kuşa fayda sağlamaz.
Kuşada tedavi uygulamak şart.
Ustaların teyidi mantar ise gerekli tedaviyi uygulamakta gecikmeyin.

Gecmis olsun arkadasin soyledigi gibi bir gunde bu hale gelmez mantar var mantar kremi yada vazelin kullanin kusu mantar yemis resmen tedaviye gec kalma bir an evvel basla ayaklarina da surmeyi unutma

Bir günde bu hale gelmemiştir diye tahmin ediyorum.
Kuvvetle muhtemel mantar olmuş.
Sadece kafesi dezenfekte etmek kuşa fayda sağlamaz.
Kuşada tedavi uygulamak şart.
Ustaların teyidi mantar ise gerekli tedaviyi uygulamakta gecikmeyin.

benim kuşlar gece balkonda kalmış sabah bi uyandım titriyorla r biraz ishalde olmuşar lütfen yardımcı olun öyle şişik şişik duruyorlar ne yapabilirm

benim kuşlar gece balkonda kalmış sabah bi uyandım titriyorla r biraz ishalde olmuşar lütfen yardımcı olun öyle şişik şişik duruyorlar ne yapabilirm
Ben biyoteknik in avidiare ilacını kullanıyorum.
Hemen hemen her petshopta satılır.
Pirinci kaynatıp süzdükten sonra suluklarına pirinç suyu koyabilirsin.
Yemlerine aspur ( kanarya yemi) takviyesinde bulunman gerekir.
Yemeden içmeden kesilmemeleri adına en çok sevdikleri yiyecek olan dal darı koy kafese.
Ve en önemlisi vucud sıcaklıklarını korumak adına sıcak bir yerde tut kuşları.

Ben biyoteknik in avidiare ilacını kullanıyorum.
Hemen hemen her petshopta satılır.
Pirinci kaynatıp süzdükten sonra suluklarına pirinç suyu koyabilirsin.
Yemlerine aspur ( kanarya yemi) takviyesinde bulunman gerekir.
Yemeden içmeden kesilmemeleri adına en çok sevdikleri yiyecek olan dal darı koy kafese.
Ve en önemlisi vucud sıcaklıklarını korumak adına sıcak bir yerde tut kuşları.

çok teşekkürler ama kuşum ölmez değilmi ?

çok teşekkürler ama kuşum ölmez değilmi ?
Onu allah bilir.
Siz gerekli tedaviye bir an evvel başlayın kısa sürede kendisini toparlayacaktır inşallah.
Yoksa ishal tedavi edilmediği takdirde insanlarda ve hayvanlarda ölümle sonuçlanabilir.

Onu allah bilir.
Siz gerekli tedaviye bir an evvel başlayın kısa sürede kendisini toparlayacaktır inşallah.
Yoksa ishal tedavi edilmediği takdirde insanlarda ve hayvanlarda ölümle sonuçlanabilir.
çok teşekkürler size minnetarım

çok teşekkürler size minnetarım
Rica ederim.
Minnettarlık bir durum yok.
Arada bir hal ve vaziyetlerinde ki durumu paylaşın tedavinin olumlu sonuçlar verip vermediğine karar verelim.
Belki daha deneyimli arkadaşlarında dikkatini çeker ve farklı yollar denersin.

benim 3 tane kuşum öldü 3ü içinde 1 saat ağladım biraz hassasım da kuşlarım konusunda ondan yani bana yol gösterdiniz

Rica ederim.
Minnettarlık bir durum yok.
Arada bir hal ve vaziyetlerinde ki durumu paylaşın tedavinin olumlu sonuçlar verip vermediğine karar verelim.
Belki daha deneyimli arkadaşlarında dikkatini çeker ve farklı yollar denersin.

hal ve vaziyet için yarında mesaj atcam inşaalaah orda görüşürz tekrar yine Allah razı olsun siz ve sizin gibi bana yardımcı olan arkadaşlardan

Geri