Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hastalandı

byz

Meraklı Üye
Bana kalırsa çok fazla yumurta yumurtladı bu yüzden güçsüz düştü kanaatindeyim. Erkek devamlı deli gibi çiftleşmek istiyor. Yavruları çıktığında bile çiftleşmeye çalışıyordu. 8-9'ar yumurta yumurtladı 3 sefer şuan hala 3 yumurta yumurtlamış vaziyette. Ben yuvalığı takmamama rağmen çiftleşiyorlar ve yumurtluyor. Yumurtladığı için yuvalığı taktım şuan hasta haline rağmen hala 3 yumurtasına kuluçkaya yatmaya çalışıyor .

Aşırı derecede halsiz, titriyor, kusmaya çalışıyor, kusuyor, dengesini sağlayamıyor. Kursağını kontrol ettim dolu geldi elime pek anlamam bu işten ama anlattığınız gibi keskin değildi. İçinde hala 1 yumurta daha var ellediğimde hissedebiliyorum. Acaba yumurtayı yumurtlayamadığı için mi hastalandı dedim ama mantıklı gelmedi.

Yapmam gerekenler nelerdir söylerseniz çok sevinirim. Erkeği ayırmalı mıyım ? Yuvalığı çıkarmalı mıyım ? Yuvalığı çıkarırsam içindeki yumurtayı ne yapacağım ? Hastalığı nedir ve nasıl tedavi etmeliyim ?

Bu dışkısı:
oV9gqk.jpg

MDWEV6.jpg

Bu da poposu:
Q2WALA.jpg

Videosu:

Ekli dosyalar

• IMG_20180619_184839.jpg
    IMG_20180619_184839.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 8
Evet kafesleri ayırın bir müddet. Dışkının yumurtadan dolayı büyük olduğunu düşünüyorum. Halsiz diyorsanız vitamin ve protein ihtiyacını karşılaması adına yumurta maması yapın, taze sebze meyvesini ölçülü şekilde verin.

@Selçuk YÜKSEL bakabilir misiniz?

yumurta varsa kesin dişi kalsın erkek ayırın yoksa erkek dursun
bol bol yulaf dal darı flan verin vitamin takviyesi yapın dişiye

Hiçbirşey yediremiyorum. Semiz otunu bile parçalayamıyor.

Sularına elma sirkesi katın. Tam suluğa 10 damla. Fazla veya az katmayın. Dışkıları isal olur telaşlanmayın. 5 gün devam edin. probiyotik ve vitamin de katın aynı suya. 3. Gün gelişmeleri yazın.

Sularına elma sirkesi katın. Tam suluğa 10 damla. Fazla veya az katmayın. Dışkıları isal olur telaşlanmayın. 5 gün devam edin. probiyotik ve vitamin de katın aynı suya. 3. Gün gelişmeleri yazın.
Yiyecek olarak ne vermeliyim peki ? Haşlanmış yumurta sarısı yedirmeye çalışıyorum azar azar ama pek yemiyor.

Arkadaşlar kuşum bu konuyu açtıktan 1 gün sonra iyileşti. Sanırım sorun yumurta sıkışmasıydı. Poposuna zeytinyağı sürdüm yumurtayı yumurtladıktan sonra iyileşti. Tüyleri yağdan dolayı zarar gördü sadece o kadar. Yulaf veriyorum şuan iyi geliyormuş tüylere.

Ne güzel:) Banyoluk takın banyo yapsın tüyleri düzelir. Banyo suyuna iki damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: byz
Geri