Karadeniz Pet

muhabbet kuşum hiç ötmüyor kaka rengi hep sarı

sevcanndemirr

Yeni Üye
merhabalar muhabbet kuşunu dışarıdan bulduk. Dişiymiş ve birkaç aylıkmış. Çok ürkek ve hiç sesini duymadım henüz. olabildiğince ilgilenmeye çalışıyorum ancak çok mutsuz görünüyor. ilk bulduğumda kabarık, çok aç ve ishaldi. çok zayıf 3 gün oldu eve geleli ama sürekli uyumak istiyor mama yaptım yemek istemiyor. sadece yem yiyor ve uyuyor. kakasında yeşil renk hiç yok hep sarı yapıyor sizce psikolojisi mi bozuk bana hala güvenmedi mi yoksa hasta mı *
Bilgili birisi bana cevap verebilir mi çok endişeliyim

merhabalar muhabbet kuşunu dışarıdan bulduk. Dişiymiş ve birkaç aylıkmış. Çok ürkek ve hiç sesini duymadım henüz. olabildiğince ilgilenmeye çalışıyorum ancak çok mutsuz görünüyor. ilk bulduğumda kabarık, çok aç ve ishaldi. çok zayıf 3 gün oldu eve geleli ama sürekli uyumak istiyor mama yaptım yemek istemiyor. sadece yem yiyor ve uyuyor. kakasında yeşil renk hiç yok hep sarı yapıyor sizce psikolojisi mi bozuk bana hala güvenmedi mi yoksa hasta mı *
Bilgili birisi bana cevap verebilir mi çok endişeliyim
Kuşun kendisini ve dışkı fotoğrafı paylaşmanız daha sağlıklı cevaplar gelmesini sağlayacaktır.

30223460_1931394080506992_1337014696_o.jpg
30176912_1931393040507096_1040847284_o.jpg

Kuş hem stres yaşamış hem susuz kalmış. Hasta değil yüksek ihtimalle. Sade maden suyunu geniş bir kaba dökün kaşıkla karıştırarak gazını tam aldıktan sonra yarım suluk doldurup verin. Çarşamba sabahı kalan sodadan yarım suluk daha verin. 3. Gün maden suyuna yarı oranda su katarak 3 gün daha verin. Ayrıca probiyotik alın suyuna 15 gün hergün katın. Sonra haftada 3-4 kere vermeye devam edin.

Geri