Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İçin Eş Hakkında

• Konbuyu başlatan Tolga SEZER
  • Başlangıç tarihi
T

Tolga SEZER

Guest
Herkese merhabalar. Bugün Cancan hakkında bir kuş yetiştiricisi ile eş hakkında konuştum. Beyefendinin söyledikleri mantıklı geldi. Ayrıca kafamdaki soru işaretleri için sizlere başvurmak istedim.

Cancan bu hafta 3. ayını dolduruyor. Sanırsam muhabbet kuşları belli bir zaman sonra eşte beğenmiyorlarmış. Bende Cancan'a bir eş alayım, bir ömür boyu beraber geçirsinler diye düşünüyorum. Son günlerde zaten kafesteki oyuncakları kemirmeye ve kasılmaya başladı. Yani tüyleri havalanıyor ve sağ ayağı arkaya doğru gidiyor.

Sizce ne yapmalıyım? Almalı mıyım, almamalı mıyım? Birde eğer alırsam çekoslavakya kuşu olabilir diye düşündüm. Siz ne dersiniz?

tq7rndg.jpg

ocYBexj.jpg

alabilirsiniz. iyi olur ondan da yavrular alırsınız..

maşallah güzel bir dişiniz var. Bana sorarsanız biraz daha beklemelisiniz. Birde kuş alırken düşünmenizi öneririm. Ayna ile yetişenm kuşlar hep kendilerini gördükleri için kendi rengine yakın kuşlarla daha çabuk eş tutabilir.

alabilirsiniz. iyi olur ondan da yavrular alırsınız..

maşallah güzel bir dişiniz var. Bana sorarsanız biraz daha beklemelisiniz. Birde kuş alırken düşünmenizi öneririm. Ayna ile yetişenm kuşlar hep kendilerini gördükleri için kendi rengine yakın kuşlarla daha çabuk eş tutabilir.

Teşekkür ederim Doğanay bey.
Dişi mi? Ben 3 aydır bunu erkek diye seviyordum? :)
Çok mantıklı bir yaklaşım, bunu düşünememiştim. Dediğiniz gibi aynaya da çok alıştı, hatta aynada kendini gördükçe mutlu bile oluyor. Bunu değerlendireceğim.

Başka düşüncesi olan bir arkadaş var mı? Ona göre kafes ayarlayabilirim.

Çift yapmayı düşünüyorsanız bence alın beraber büyüsünler.

yaşına uygun bir erkek muhabbeti şimdiden almanızı önerebilirim bende. beraber büyümeleri yavru almak için faydalı olacaktır.

Alın derim,aldığınızda oyuncakları direkt çıkartın.

Herkese cevapları için teşekkürler. Kısmetse yazın eşini alacağım.

Güzel kuş maşallah. Yanına eş alırken kuşunuzu götürün o beğensin, siz alıp gelmeyin. Onun sevmesi önemli.

üretmek istiyorsanız alın , şuan eş almak için uygun zaman ama alırsanız şimdilik yuvalık takmayın birbirlerinize alışsınlar 3 ay sonra takarsınız kızışırlar..ama eğitimli ise bence hiç gerek yok eşe , çünkü eğitimli kuşlarda yanına eş alındığında ilgi kesilebiliyor sahibine karşı..

Güzel kuş maşallah. Yanına eş alırken kuşunuzu götürün o beğensin, siz alıp gelmeyin. Onun sevmesi önemli.

Teşekkürler. Nasıl yapacağım bu olayı, biraz bahseder misiniz?

üretmek istiyorsanız alın , şuan eş almak için uygun zaman ama alırsanız şimdilik yuvalık takmayın birbirlerinize alışsınlar 3 ay sonra takarsınız kızışırlar..ama eğitimli ise bence hiç gerek yok eşe , çünkü eğitimli kuşlarda yanına eş alındığında ilgi kesilebiliyor sahibine karşı..

Çok teşekkürler Serkan Bey. Yuvalık konusunu uygulayacağım. Maalesef, muhabbet kuşum ürkek ve hırçın. 3 aydır onunla o kadar ilgilenmemize rağmen hiçbir şey kazandırmış değilim.

Söylediklerinizi uygulayarak nasipse kuşumun 5. ayı gibi yani Temmuz'da eşini alacağım.

evet kuşunuz dişi maşallah çokta tatlı :) insana alışkın kuşların ilerde eş secimi çok zor oluyo bu konuda gayet tecrübeliyim benim maviş 1 yaşında şuanki eşi 2 haftada 5. eşi konuştugu ve bize alışık olduğu için eşini dövüyo bence sizde alsanız ii olur simdiden alışırlar birbirlerine :)

Geri