petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum İçin Eş Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga SEZER tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Tolga SEZER

Herkese merhabalar. Bugün Cancan hakkında bir kuş yetiştiricisi ile eş hakkında konuştum. Beyefendinin söyledikleri mantıklı geldi. Ayrıca kafamdaki soru işaretleri için sizlere başvurmak istedim.

Cancan bu hafta 3. ayını dolduruyor. Sanırsam muhabbet kuşları belli bir zaman sonra eşte beğenmiyorlarmış. Bende Cancan'a bir eş alayım, bir ömür boyu beraber geçirsinler diye düşünüyorum. Son günlerde zaten kafesteki oyuncakları kemirmeye ve kasılmaya başladı. Yani tüyleri havalanıyor ve sağ ayağı arkaya doğru gidiyor.

Sizce ne yapmalıyım? Almalı mıyım, almamalı mıyım? Birde eğer alırsam çekoslavakya kuşu olabilir diye düşündüm. Siz ne dersiniz?

2. Mehmet ŞEKER

alabilirsiniz. iyi olur ondan da yavrular alırsınız..

3. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah güzel bir dişiniz var. Bana sorarsanız biraz daha beklemelisiniz. Birde kuş alırken düşünmenizi öneririm. Ayna ile yetişenm kuşlar hep kendilerini gördükleri için kendi rengine yakın kuşlarla daha çabuk eş tutabilir.

4. Tolga SEZER

Teşekkür ederim Doğanay bey.
    Dişi mi? Ben 3 aydır bunu erkek diye seviyordum? :)
    Çok mantıklı bir yaklaşım, bunu düşünememiştim. Dediğiniz gibi aynaya da çok alıştı, hatta aynada kendini gördükçe mutlu bile oluyor. Bunu değerlendireceğim.

5. Tolga SEZER

Başka düşüncesi olan bir arkadaş var mı? Ona göre kafes ayarlayabilirim.

6. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Çift yapmayı düşünüyorsanız bence alın beraber büyüsünler.

7. Emre BOSTAN

yaşına uygun bir erkek muhabbeti şimdiden almanızı önerebilirim bende. beraber büyümeleri yavru almak için faydalı olacaktır.

8. Mehmet ŞEKER

+++++++++++

9. Ezel ALBAYRAK

Alın derim,aldığınızda oyuncakları direkt çıkartın.

10. Tolga SEZER

Herkese cevapları için teşekkürler. Kısmetse yazın eşini alacağım.

11. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    güzel kuş maşallah.

12. Tolga SEZER

Teşekkürler.

13. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Güzel kuş maşallah. Yanına eş alırken kuşunuzu götürün o beğensin, siz alıp gelmeyin. Onun sevmesi önemli.

14. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    üretmek istiyorsanız alın , şuan eş almak için uygun zaman ama alırsanız şimdilik yuvalık takmayın birbirlerinize alışsınlar 3 ay sonra takarsınız kızışırlar..ama eğitimli ise bence hiç gerek yok eşe , çünkü eğitimli kuşlarda yanına eş alındığında ilgi kesilebiliyor sahibine karşı..

15. Tolga SEZER

Teşekkürler. Nasıl yapacağım bu olayı, biraz bahseder misiniz?

Çok teşekkürler Serkan Bey. Yuvalık konusunu uygulayacağım. Maalesef, muhabbet kuşum ürkek ve hırçın. 3 aydır onunla o kadar ilgilenmemize rağmen hiçbir şey kazandırmış değilim.

Söylediklerinizi uygulayarak nasipse kuşumun 5. ayı gibi yani Temmuz'da eşini alacağım.

16. Işıl KEGEÇ

evet kuşunuz dişi maşallah çokta tatlı :) insana alışkın kuşların ilerde eş secimi çok zor oluyo bu konuda gayet tecrübeliyim benim maviş 1 yaşında şuanki eşi 2 haftada 5. eşi konuştugu ve bize alışık olduğu için eşini dövüyo bence sizde alsanız ii olur simdiden alışırlar birbirlerine :)

Sayfayı Paylaş