petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum için yem karışımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Robin tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Robin

Robin Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba değerli dostlar. Evcil ve birkac aylik muhabbet kusum icin bir paket champion bir paket bonnie muhabbet kuşu yemi bir pakette bonnie kanarya yemi alip üçünü bir kovada karistirdim sizce bir sakıncası olur mu

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kanarya yemi sade ise (aspur) hiç bir sakıncası yok. Kanarya yemindeki diğer tohumlar (yağlı tohumlar) muhabbet kuşları için değiller.

3. Robin

Robin Member

Beğenileri:
    2
    Yok sade aspur degil icinde farkli farkli tohumlar da var kanarya yeminin yüzde ellisi aspur gerisi rapiska kenevir nijer yulaf ve keten tohumu bunlar yavruma zarar verir mi

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  5. Robin

Robin Member

Beğenileri:
    2
    Yani 2 paket muhabbet kuşu yemi bir pakette kanarya yemini harmanladım yinede içime sinmedi 3 4 gün kullanayım sonra yeni muhabbet kuşu yemi alip icine sade aspur karistiririm olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

Birde bir sorum daha olacak sizi görmüsken :) kuşum epeyidir tüyde kafa tüyleri iyice acilmis cizgilerin yerini sade beyaz almis ama iclerinde kapsuller var hala bi 10 gün kadardir gormemistim bayram dolayisiyla bugun geldim kuyruk tuyleri de dusmus kisa kalmis ve kanatlarin uzun tuyleri de yok yinede ucabiliyor o tuyler de yerine gelir mi acaba

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Tüyler yerine gelir dert etme. Haftada 2-3 gün B vitamini ve havuç içeren mama ver.
    Aspuru çok ekleme yemin içine %20 yeterli.

Sayfayı Paylaş