Karadeniz Pet

muhabbet kusum ilkdefa konustu

olcay

Meraklı Üye
Kusumu alali yaklasik 1 ay oldu daha 2 aylik aldigimdan beri cok iyi anlasiyoruz gozum gibi bakiyorum adi saskin her aksam ve her sabah adini soyleyerk seviyorum bu sabah da ise gitmeden 5 dk sevdim gittim esim sabah mutfaktayken kus konusmu adini soyuleyip duruyormus gizlice dinlemis baska kelimeler de diyormus ama anlamamis sonra esimi gorunce susmus gun boyu konusmamis simdide ben tekrarliyorum ismini dudaklarimi gagaliyor oyun oynuyor cok hareketliydi zaten herzaman acaba bizdenmi cekiniyor konusmak icin yoksa daha zamanimi var rahat konusmasi icin yoksa hep yanlizkenmi konusucak onerileriniz nedir acaba

keyfi yerinde olsun yeter her zaman konuşur bundan sonra öterken dinleyin aralarda öğrerttiğiniz kelimeleri söyleme başlar büyüdükçe söylediği kelimeler biraz daha anlaşılır hale gelecektir

Oncelikle tebrik ederim. Kusunuz ilk etapta konusma acisindan cok cekingen olabilir, bu muhtemelen kendine daha guvenemedegi icindir ama ilk kelimesini net bir sekilde arka arkaya gur bi sekilde soylediginde sonraki surec daha kolay gecicektir, yani hep boyle devam etmeyecek. :) ben kusumu konustururken bol bol hareketli muzik aciyordum ona eslik etneyi cok seviyor hem de oterken ve konusurken kendine guveni geliyordu. Ilk etapta bizimki de sadece muzik sesini duyunca konusuyordu ama simdi biz istesek de susmuyor. :) Size tavsiyem biraz yuksek seste muzik acin ilk 1 dakika onun sesine yetismeye calissin kelimeyi soylemeye baslaginda muzigin sesini yavasca kisin ama yine de duyabilecegi seviyede olsun. Eger kisik haldeyken de soylemeye devam ediyorsa kendine guvenmeye baslamis demektir.

Kendi adini anlasilir bisekilde soyluyormus arda karisik bazi sozlerde soyluyormus muzik filan denemedim hic uyguliycam ama benle arasi cok iyi ayrilmiyor benden kafese sokamiyorum gunduzleri kafesi acinca hemen bana geliyor cok aliskin boyle konusmaya devam ozaman :))

Sizinle arasi iyiyse sizin ses tonunuzla, sizin sesinizi taklit ederek soyluyordur o zaman. :) ben muzigin kus uzerinde olumlu etkisi oldugunu dusunuyorum, denemenizi tavsiye ederim. Konu muzikten acilmisken, kusunuza baska bir muhabbet kusunun sesini duyurmamaya calisin.

öncelikle gözünüz aydın, maşallah aranızın iyi olmasıda imrendirdi doğrusu 1 ayda güzel başarı konuşması falan. kuşunuzun cinsi ırkı nedir kaç aylık acaba?

Cevap iniz icin tsklr muzik dinliyordur ama muzikle konusma egitimi vermedim hic Tv nin hoporloru kafesin yanin da biz ne dinlersek oda onu dinnliyor en cok otme zamani kafesine zorla sokuyorum girmek istemiyor sabah cikiyor kafesten gece 12 ye kadar disarda kendi kafese girip yem yiyip cikiyor acikinca benim elimden omuzumdan inmiyor gunluk sakal tirasi oluyrm tras olurken bile omuzumda biraksam biyere hemen geri ucup geliyor:)))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

öncelikle gözünüz aydın, maşallah aranızın iyi olmasıda imrendirdi doğrusu 1 ayda güzel başarı konuşması falan. kuşunuzun cinsi ırkı nedir kaç aylık acaba?

İrktan anlamam akvaryumcu dan aldim aldigimda yemi kiramiyordu nerdeyse 30-35 gunluktu simdi alali 1 ay oldu 2 aylik oldu erkek cinsiyeti profil resmimdeki kus ayrica tesekkurler

Son düzenleme:
tmmda her muhabbet kuşu yapar hocam onu akşam üstü muhabbetkuşunuzu salonun bi köşesine koyun tv izleyin belli bi sonra aynı sesleri gene çıkarır :) neyse hayırlı olsun :)

Her muhabbet neyi ayni yapar anjlamadim :)

Kuşun cinsi erkekse biraz büyüsün tam anlamıyla anlaşılır şekilde bir kelime ögrenmesinden sonra gerisi corap sökügü gibi gelecektir. Bir kelime etmesi yeterlidir. Erkek kuşlarının kelime haznesi cok geniştir. Eğer bir kelime ettiyse muhabbet kuşunuz artık konusmayı cözmüştür ve bundan sonrada her duydugu kelimeyi kapabilir ve söyleyebilir. Siz istesenizde istemesenizde ilginiizi kesmeyin yeterli ve yanına eş aldıgında kuş sizinle arkadaşlıgı keser konusmayı bile aksatabilir .

Eğer böyle bir kuşunuz varsa ne mutlu size , bende kuslarım yavrulasın diye bekliyorum onları eğitemedim fakat yavru atarlarsa yemden düşme bi tane alacagım ayrı kafese ayrı odaya konusturmak için. Ne kadar kücükse ne kadar kuş sesi duymamışsa o kadar hızlı konusur.

maşallah ne güzel keşke benimde kuşum konuşşa..

Ben bunu aldigimda sadece anne ve babasini gormus 30-35 gunlukken aldim 2 gun gelmedi sonra alisti bu aksam isten aksam 6 da geldim geldigimden beri omzumda parmagimda gidip yemini yiyor sonra hemen bana geliyor cagirmasamda geliyor kendi :) konusmasi icin bol bol konusuyorum sabah konusmus ama daha konusmadi sabahtan beri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:45 --

Erkek ama cinsini bilmiyorum cok ilgileniyorum es almayi simdilik dusunmuyorum 1 sene sonra olabilir sabah ismini soyluyormus ama konusmadi henuz esimi gorunce susmus

Geri