Karadeniz Pet

Muhabbet kusum ishal? İlac vericem ama sorum var?

Kivim benim

Meraklı Üye
İki kusum var ayni kafeste biri ishal avidiare aldim ilac vericem
1-) avidiare nasildir kullanan varmi benim kus cok ishal degil ama diskisi yesil ve sulu halsizlikte yok ama ishal sanirim bi zararj Olurmu ilacin?
2-) kafeste iki kusum var biri saglikli ishal olan kusa nasil ilaci vericem sadece hasta kusumun ihtiyaci var?

Nedir bizdeki bu ilaç vitamin sevgisi anlamış değilim. Kanarya yemi ver birazda patates haşla ver olsun bitsin

Kuşlarınızı ayırmanız gerekiyor. İshal bakteri kökenli ise diğerine de bulaşır. Ayırdıktan sonra tedaviye başlayabilirsiniz. İlk önce aspur verin ishal düzelmez ise ilaç tedavisine geçebilirsiniz.

Herseyi denedim patates de dahil aspurda verdim ama gecmiyo elma verdikten sonra boyle oldu kusum ama ayiramam kafesim yok baska

Elma yedikten sonra olduysa kısa zaman sonra normale dönecektir.

İlac kullanmiyimmi ama giderek sivilasiyo sanki icim rahat degil bikac gun kullanmiyimmi

Bir kaç gün kullanma elmadan dolayı olmuştur bence normale döner Uğur ustanın dediği gibi

Eğer keyifsiz durmuyor kabarık degilse bekle

ishal olumsuz hava sartlarından yiyip içtklerinden oluşmuşsa herhangi bir ilaç kullanmadan sade yem,patates vs gibi besınlerle kısa sürede geçer.
KOKULACAK KISIM:ishal bakteriyel ishal ise malesefki bu tarz gıdalar ile ishali bitiremezsiniz.enfeksiyona uygun İLAÇ kullanılmalıdır.aksi takdirde kısa sürede bakteriler,enfeksiyon taşıyan kuşun dışkısından,suluk degişiminden en önemli olarakta kümes içindeki havadan birbirleri ile uzak olsalar bile sağlıklı kuşlara rahatlıkla bulaşabilir.sizin için söylemiyorum toplu üretim yapan arkadaşlar bu yazımı okursa havalandırma sisteminin kümesler için hayati önem taşıdığını tekrar vurgulamakta fayda göruyrm.ishal ufak görünsede bakteriyel bir ishal koca kümesi 1 hafta içinde yok edebilir
4gün ishal için kısa bir zaman dilimi.kullaandığınız ilaç bence ilaç bile değil oyuzden kullanmamanızda daha çok yarar var.illakide ilaç kullanıcam derseniz pet ilaçları deil eterıner ilaçları tercih edin.bence gerek kalmayacak kuşlar uzun süredir sizdeyse bakteriyel bir durum olma riski düşük diye düşünüyrm.
yapmanız gereken kuşların ortamını sıcak tutun sadece sade yem verin.kafes e tüm aksesuarları her daim hijyenik tutun.uzun süre geçmez ise ardı arkası kesilmez ise elmeria dan şüphelenebılırsınız.hala daa önlem alınmaz ise elmeria gelişip cocsidıoz a çeirirse dediğim 1 afta içinde toplu ölümlerle karşılılaşılabilir
geçmiş olsun

Son düzenleme:
Geri