Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İshal Mi? (FOTOĞRAFLI)

Dxtr

Yeni Üye
Muhabbet Kuşumun Dışkısında Bir Anormallik Var Mı? (Yeni Fotoğraf)

Muhabbet kuşumun dışkısı fotoğrafta görüldüğü gibi. Acaba hasta mı?
Kuşun cinsiyetini dişi diye tahmin ediyorum ve eşi yok.
r9Y8aB.jpg

r9Y8DB.jpg

Son düzenleme:
Kuş dişi mi erkek mi?

Bence bide kuşu paylaş.Ceyranda tutma bide aspur ver.Öyle sıkıntılı bir durum görmedim.

Kuş dişi mi erkek mi?

Bence bide kuşu paylaş.Ceyranda tutma bide aspur ver.Öyle sıkıntılı bir durum görmedim.

Kuş dişi, telefonumda bir sıkıntı olduğu için yeni resim yükleyemiyorum maalesef. Ceyranda tutmamaya gayret ediyorum hatta odada pencere bile açmıyorum.

İnternette baktığıma göre pirinç suyu iyi geliyormuş ama verdim düzeldi ve normal su vermeye başladığım zaman eski haline döndü.
Bende elma sirkesi damlattım şimdi suyuna 4-5 damla.

Rica etsem bir arkadaş kafesinin altının fotoğrafını gönderebilir mi? Merak ediyorum bütün kuşlarmı böyle?

edit: Dışkısının etrafında sarı-yeşil arası bir iz kalıyor kağıtta.

Son düzenleme:
Ben bir sıkıntı göremedim

Dişi eğer erişkin ise kızgınlık yumurtası yapma eğiliminede girmiş olabilir.

isal belirtisi yok kuşun kendi resmini de atarsan daha rahat yardımcı olunur.

bi sorun yok kardeşim yalnız o yemdeki renkli şeyleri al. boyalı bayat ekmek kırıntısı onlar. hatta mümkünse o boyalı ekmek olmayan yemlerden al elindeki yem bitince ve mutlaka tahta tünek kullan ilerde ayaklarda mantar sorunu tırnaklarda uzama sorunu çekebilirsin plastikte. geçmiş olsun

Son düzenleme:
Kuşun resmi net çıkmamış fakat dişi olduğuna kanaat getirdim.
Benim kuşta bazen sık sık böyle cıvık veya bazen tamamen sıvı olarak çıkarıyor yemden dolayı da olabilir resimlerde görünen o ki karışımlı vitaminli yemlerden kullanıyorsunuz bende onlardan kullanıyorum fakat yemliğin bir tanesinede normal sarı muhabbet kuşu yemi verdim normale döndü dışkısı. Ayrıca hem yemliklerine biraz kuş kumu hemde ayrı olarak kum kabına kum koydum.

bi sorun yok kardeşim yalnız o yemdeki renkli şeyleri al. boyalı bayat ekmek kırıntısı onlar. hatta mümkünse o boyalı ekmek olmayan yemlerden al elindeki yem bitince ve mutlaka tahta tünek kullan ilerde ayaklarda mantar sorunu tırnaklarda uzama sorunu çekebilirsin plastikte. geçmiş olsun

İlk başta sadece darı kullanıyordum böyle olunca bende pakette karışık yem aldım. Bulunduğum yerde tahta tünek bulamadım ama hafta sonu bakarım yine varsa alırım cevap için teşekkürler. Bir sorum daha varda acaba dışkının böyle olması normal mi? Yani dışkısı duruma göre değişir mi? Birde kuşum çok zayıf yani kemikleri belli acaba ne yapmalıyım?

Kuşun resmi net çıkmamış fakat dişi olduğuna kanaat getirdim.
Benim kuşta bazen sık sık böyle cıvık veya bazen tamamen sıvı olarak çıkarıyor yemden dolayı da olabilir resimlerde görünen o ki karışımlı vitaminli yemlerden kullanıyorsunuz bende onlardan kullanıyorum fakat yemliğin bir tanesinede normal sarı muhabbet kuşu yemi verdim normale döndü dışkısı. Ayrıca hem yemliklerine biraz kuş kumu hemde ayrı olarak kum kabına kum koydum.

Kuş kumu yok ama bir tane kemik gibi bir şey vardı birde gaga taşı bunlar kirlendi diye 2-3 gün önce kaldırım yenisini alıp yerine koyucam. Yem olarak ilk başta bende sade darı kullanıyordum böyle olunca karışık kullanmaya başladım.
Acaba kuşumu şişmanlatmak için ne yapabilirim? Kafesinde her şey tam 2 tane yemlik var her gün kabuklarını alıyorum, suyu taze, haftanın bazı günleri taze meyvede veriyorum ama hala zayıf.

Kuş kumu almanı öneririm yediklerini sindirmesi için iyi olur gaga taşı veya kemikle olmaz kuş kumu kuşlarda diş olmadığı için diş görevi görüyor bir nevi. Yemlikler in birine karışımlı diğerine klasik yem koyabilirsin ben öyle yaptım. Kuş nasıl şişmanlatılır bilemem ama kuşu uçurmazsan zamanla yağ bağlayıp kilo alabilir fakat önermem.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
dışkısı normal. kafeste kalamar kemiği olmazsa dışkısını zar sarmaz. zarı oluşturan kalsiyum dur onuda en çok kalamar kemiğinden alır. ayrıca mutlaka kum olmalı yoksa bi süre sonra yediklerini sindiremez bağırsak problemleri çekebilir. bulunduğun bölgedeki petshoplarda tahta tünek yoksa dut veya incir ağacının parmak kalınlığında olan düz dalından kır 1 gün kurut dışını soy elma sirkeli suyla bi güzel sil tekrar 1 gün kurut ve kullan

Geri