Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ishal

beyza atasoy

Meraklı Üye
kuşum ishal oldu ama tam anlayamadım dışkısı yapışıyo ve çabuk yoruluyo yardım edebilcek varsa

Kuşunuza kanarya yemi olarak geçen aspur yedirin.Bunun yanında patates veya pirinç haşlaması yedirebilirsiniz.Tüylerine yapışan dışkıyı mikrop kapmaması için pamuk yardımıyla nazikçe temizleyin.İshal dışında halsizlik,yem yememe gibi durumlar varsa veterinere götürebilirsiniz.Geçmiş olsun.

sağolun sadece halsizlikle dışkı sorunu var birde geçen hafta dışkısının rengi kırmızıydı

En başta geçmiş olsun bende 2 hafta önce bir kuşumu kaybettim ne yazıkki geçen hafta petshoptan aldığım kuşumda dün üşütme sonucu ishal öldü :(

Size tavsiyem.

patates haşlayın mamasına katın
kesinlikle vitaminli su vermeyin sade su veya pirinç lapalı su verebilirsiniz
ağzına bir damla elma sirkesi verebilirsiniz ama sürekli vermeyin kilo verdirtir.
kafesin yanına birkac kavanoz sıcak su doldurun kapagı acık sekılde kafesın dıştan yanına koyun ortam biraz daha sıcak olsun
yemek yemiyorsa bebek besler gibi siz yardımcı olun.

bazı arkadaşlarımız suyuna türk kahvesi atın yazıyor ama sanırım kahve zararlı diyen arkadaşlarımızda oluyor emin olamıyorum.

kuyrugunu ıslak mendil ile nazikce temizleyebilirsiniz.

umarım biran önce iyileşir.

teşekkürler

Geçen hafta hiç yumurta maması verdiniz mi ? Ondan dolayı dışkısı kırmızılaşmış olabilir.Dikkat edin kan olmasın.Halsizlik varsa soğuk algınlığıdır.İshalden dolayı vitamin tavsiye etmem.Suyuna denildiği gibi çok çok Türk kahvesi katabilirsiniz.Yem yemiyorsa siz besleyin.

yumurta maması vermedim de havuç rendesi verdim biraz evdekiler ıslak mendil yediğini görmüş

hmmm bu arada bu krakerler varsa kafesınde kaldırın oda ishal yapıyormuş bende bilmiyordum mesela dün öğrendim.

dışkının kırmızı olması iyi değil iç kanaması olmuş olabilir ya da kanlı ishal olabilir siz en yeni dışkılarının fotosunu atarmısınız
öneebileceğim ilaçlar ishal olduğuna emin olduysanız avidiare kullanabilirsiniz vitamin vermeyin bu süreçte aspur verin kahve koymayın suyuna meyve ve mama vermeyin sadece yem verin ve su verin suyada ilaç katın o kadar yeşillik meyve sebze vermeyin soğukta kalmasın ve ani ısı değişikliğine maruz kalmasın birde son olarak ishalin kaynağı nedir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:19 -->-> Daha önceki mesaj 10:16 --

mesela çok yeşillik vermiş olabilirsiniz
ya da üşütmüş olabilir
veya en kötüsü mikrobik olarak ishal olmuş olabilir
hangi nedenden dolayı olduğunu söyleyin ona göre ilaç önerelim
geçmiş olsun

kaynağını tam olarak bilmiyorum dışkının rengi sadece birgün kırmızıydı daha sonra bu düzeldi tam olarak bilmiyorum ama ishalin nedeni fazla yeşillik verildi ve yeşilliklerde ıslaktı şuan kaldırdım onu patates filan veriyorum

kaynağını tam olarak bilmiyorum dışkının rengi sadece birgün kırmızıydı daha sonra bu düzeldi tam olarak bilmiyorum ama ishalin nedeni fazla yeşillik verildi ve yeşilliklerde ıslaktı şuan kaldırdım onu patates filan veriyorum

eğer yeşillikten dolayıysa hemen geçer siz yinede gerekenleri yapın hemencecik iyileşir

Geri