Karadeniz Pet

MUHABBET KUSUM ISHAL!!!!

sipilli

Yeni Üye
Arkadaslar bir hafta önce aldigim yavru muhabbet kusum aldigimdan beri ishal.Gerci baslarda daha coktu son bi kacgundur duzelme var ama tamamen degil.Daldari yediriyorum düzelmesi icin.Yalniz poposu sürekli kirli ve kakasini yaptiginda poposuna yapisiyor.Bu sabah ilik islak bezle biraz temizledim,umarim dogru bisey yapmisimdir.Ama üsüdügü icinmi bilemiyorum bi saat kadar cok durgunlasti uyudu hep,yeni yeni kendine gelmeye basladi.Tüylerini temizliyo suan.Bu konuyla ilgili fikri olan varmi acaba,ishal durumu tehlikeli olabilirmi,ne yapmaliyim,daha baska ne yedirebilirim.Ölürse cok üzülürüm.Daha bir hafta olmasina ragmen okadar alistiki bize..

Kanarya yemi aspur verin.

Kardeşim, benim de yeni aldığım kuş ishal oldu mevsim geçişi dikkat etmek gerekiyor beceremedik. tedavisi için sürekli örttük üstünü su kaynatıp pet şişeye koyup kalorifer etkisi yarattık sıcak tutmak önemli ben aspur bulamadım ilaç aldım talimatlarına göre kullanmaya devam ediyorum halen ve ilk günlere nazaran enerjisi diskisi normalleşiyor

Arkadaşlar sürekli aynı konuyu açmanıza gerek yok.Forum şuan bu konu hakkında verilen çözümlerle kaynıyor.Biraz araştırırsanız sorunuzun cevabını kolayca alırsınız.Ama yine de bunlara cevap verecek olursak ; ılık ıslak bezle silmeniz doğru bir harekettir.İshal eğer erken düzeltilmezse büyük tehlikeler arzeder.İshali durdurmak için aspur yani sade kanarya yemi verebilirsiniz,haşlanmış patates verebilirsiniz,suyuna pirinç suyu veya limon suyu katabilirsiniz.Bunları yaparken rüzgar almayan,sıcak ve nemli bir ortam önemli.

Geri