Karadeniz Pet

Muhabbet kusum iyilesmiyor lutfen yardim

bidikcim

Yeni Üye
9 yasinda muhabbet kusum var, yaklasik 2-3 aydir kuyruk atmasi ve gunduz az siklikla geceleri cogunlukla nefes alirken ses geliyor ve bir ceresi tikali.
1 haftadir neo terramycin ve apex vitbird vitamini veriyorum ama hicbir duzelme yok. BUNA RAGMEN iki uc aydir gozle gorulur halsizligi de yok hala cok hareketli.
Kusum hasta mi degil mi anlayamiyorum ne olursunuz yardimci olun cok korkuyorum.

Cektigim fotograf ve videolari paylasacagim. Gece nefes almasini cekemedim ama kuyruk atmasi net gozukuyor.

Lutfen yardim edin yasli oldugu icin cok korkuyorum

Ekli dosyalar

• IMG_2521.JPG
    IMG_2521.JPG
    683.5 KB · Görüntüleme: 18
Bence kuşa ilaç verme gayet sağlıklı kuyruk atma çoğu kuşta oluyo

nefes alirken geceleri cok ses cikariyoe ama agzindan

Bu kuş kaç yıldır sizde hiç alışmadı mı da kakmaya çalışıyor şaşırdım :)

bebekliginden beri bizde, kafesin disinda oldugunda uysal ama icerideyken yabani birazcik

Videodan çok anlayamadım ama çere üstünde sararma varsa kursak iltihabı olabilir kusma var mı ?

kusma her zaman oluyordu ama rahatsiz edecek miktarda degil aynanin ustune kusuyor sadece

Kur amaçlı kusması ayrı yemi yedikten sonra kafasını sağa sola sallayarak kusuyormu

arkadaslar lutfen yardim edebilir misiniz ya cok korkuyorum gece oldu yine basladi nefes hiriltilari YARDIM EDIN LUTFEN

Kuşunuzda yasından dolayı gece hırıltı çıkarması nefes darlığı falan olacak seyler. 9 yasında diyorsunuz. Ülkemizdeki muhabbet kuşlarının ortalama ömürleri 10-12 yıl arası değişiyor. Ama gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı görünmüyor kuşunuzda.