Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kabarık duruyor

Hayro0

Meraklı Üye
Dün değil ondan önceki gün köy gibi bir yere gittik kuşlarıda getirdim.

Muhabbet kuşum 2 gündür iyi fakat şimdi kabarıyor ve biyere konduğunda gözlerini kapayıp uyuyor.

Kuşum 3 aylık erkek ne yapmam lazım?

strese girdi desek 3 gün beklemez herhalde . Giderken üşümüş ola bilir hastalanmış ola bilir . ustalar bakacaktır iyi formlar .

3 aylik bir kus bu havalarda disari cikartilip mekani degistirilmi hic hele birde köy gibi soguk yere götürmek.. Hastalanmamistir umarim.

strese girdi desek 3 gün beklemez herhalde . Giderken üşümüş ola bilir hastalanmış ola bilir . ustalar bakacaktır iyi formlar .

Ama geldiğinden beri iyi yani 2 gündür bugün 3. gün bu gün 1 saat önce falan böyle oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

3 aylik bir kus bu havalarda disari cikartilip mekani degistirilmi hic hele birde köy gibi soguk yere götürmek.. Hastalanmamistir umarim.

Havalar sıcakki + evde sıcak

Eh insanlarda öyle hemen hastalanmaz zaten hic beklenmedigin bir anda baslar... Gün icinde iyiyken aksama kötülesen bogaz gibi

Ama geldiğinden beri iyi yani 2 gündür bugün 3. gün bu gün 1 saat önce falan böyle oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

Havalar sıcakki + evde sıcak

Sana sicak ama kusa degil. O kuslarin dogal yasam yerleri hep yazdir ilk bahari ya da kisi yoktur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

Ne yapmam lazım bişi versem düzelir mi lütfen ölmesini istemiyorum

Odayi sicak tutun yeter... Meyve falan yiyorsa meyve verin.. Vitamin verin...

Sana sicak ama kusa degil. O kuslarin dogal yasam yerleri hep yazdir ilk bahari ya da kisi yoktur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

Odayi sicak tutun yeter... Meyve falan yiyorsa meyve verin.. Vitamin verin...

Muz verim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:27 --

Ishali varmi kusun

Bılmıyorum dışkısını görmedim yaparsa haber vericem

Onu üstadlara sorarsin. Muzun iyi gelip gelmedigini bilmiyorum..

Salatalik , havuc , elma , armut bunlari SIK SIK duyariz.

Elektrikli soba var açıp karşısına koyayım mı? ama evde sıcakki daha çok sıcaklarsalar kötü olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:32 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Yorum beklıyorum lütfen üstadlar.

Kuşuma bir şey olmasını ıstemıyorum :(

Suyuna vitamin koy , meyve yiyorsa meyve ver , yumurta sarisi ver , sicak tut ve kafes camin oralardaysa baska yere koy.. Hic cereyana maruz kalmasin.

Tamam cok tesekkur ederım başkalarıda cevap yazarsa sevinirim lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 17:45 --

Suyuna vitamin koy , meyve yiyorsa meyve ver , yumurta sarisi ver , sicak tut ve kafes camin oralardaysa baska yere koy.. Hic cereyana maruz kalmasin.

Camın ordaydı kaldırdım da neden kafese koymayım

Tamam cok tesekkur ederım başkalarıda cevap yazarsa sevinirim lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 17:45 --

Camın ordaydı kaldırdım da neden kafese koymayım

Ben kusu kafese koyma demedim ki. Kafes camin orda durmasin. Biz hissedemesekte kusun hissedecegi kadar soguk geliyor disardan...

Kuşu hasta eden,sıcak veya soğuk havadan daha çok hava değişimleridir.Ilık klima açarsın kuşa rüzgarı çarpar.Ev sıcaktır sen pencereyi açarsın soğuk hava çarpar.Önemli olan hava akımları altında bırakmamaktır.Belli ki kuşunuz üşütmüş.Kafesini uygun sıcaklıkta bi odaya alıp hava akımlarından her daim koruyunuz.Suyuna bi parça türk kahvesi atabilirsin (çay kaşığının ucuyla) Ardından bu suyu 5-6 saat sonra değiştirmelisin.Patates haşlayıp soğuyunca rendeden geçir üzerine yem serpiştir,2-3 saat sonra al.Bunları yapabilirsin dozunu artırma sakıncalı olur.

Geri