Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kabarık duruyor

Kuşu hasta eden,sıcak veya soğuk havadan daha çok hava değişimleridir.Ilık klima açarsın kuşa rüzgarı çarpar.Ev sıcaktır sen pencereyi açarsın soğuk hava çarpar.Önemli olan hava akımları altında bırakmamaktır.Belli ki kuşunuz üşütmüş.Kafesini uygun sıcaklıkta bi odaya alıp hava akımlarından her daim koruyunuz.Suyuna bi parça türk kahvesi atabilirsin (çay kaşığının ucuyla) Ardından bu suyu 5-6 saat sonra değiştirmelisin.Patates haşlayıp soğuyunca rendeden geçir üzerine yem serpiştir,2-3 saat sonra al.Bunları yapabilirsin dozunu artırma sakıncalı olur.

Patates haşlayıp soğuyunca rendeden geçir üzerine yem serpiştir,2-3 saat sonra al. demişsin bunu yaptıktan sonra yesin mi?

Patates haşlayıp soğuyunca rendeden geçir üzerine yem serpiştir,2-3 saat sonra al. demişsin bunu yaptıktan sonra yesin mi?

Kafese koyun 2-3 saat sonra yerse de yemezse de kafesten püreyi çıkarın.

Son düzenleme:
Sabah ekmek vermiştim ondan olabilir mi bu hastalık?

Ekmek bütün kuslarda sagliga zararlidir.. Onlarin sindirim sistemi ile alakali bir durum.. Avrupanin bir cok ülkesinde kusalari ekmekle beslemek yasaklanmisdir. Örnegin dere kenarlarinda yabani ördeklere ekmek vermek gibi...

Kuslar ve ya bir cok hayvan insan yapimi besinler tüketmemeli.. Dogada dogal ne varsa o verilir.. Ekmegi biz yapariz ama yemi meyveyi yumurtayi sebzeyi biz yapmayiz..

Ayni sey cikolata icinde gecerli..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kuşum sanırsam düzeldi şişkinliği uyuması geçti yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

Yaptıklarım :

Cam kenarından çektim, salata ve elma verdim, onu elime alıp ilgilendim konuştum.

yazık etmişsin kuşa yolculuk uzunmuydu? kuşlar uzun yolculuğa dayanamazlar oğluşumu asla yolculuğa götürmem birde arkadaşlar giderken kuşunuza mesela ''ben gidiyorum annecim veya babacım ama gelicem tamammı?'' tamammı diyin kendilerini terk edilmiş hissedip yolarlar iyi forumlar

Bu arada kuşa fazla yeşillik meyve sebze vermek ishale yol açar. Dengede tutmak gerekir. Benim tavsiyem kuşun kafesini ceyran,rüzgar,soğuk almayacak bir yere koy. Kuşuda kafesin içerisine koy tabiki. Ve kafsin arka kısmını evde bi hırka yada yelek varsa onunla ört. Ön kısmı açık kalsın kafesin ki kuş rahat nefes alsın. Onun dışında vitamin varsa suyuna koy. Kendini toplayana kadarda kafesten çıkarma...

Geri