Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Kabarık ve Konuşmuyor

AgentWalter

Yeni Üye
Merhaba ,

Muhabbet kuşum yaklaşık iki aydır konuşmuyor, kabarık ismini söylediğim zaman gelmiyor bundan öncesine kadar yaklaşık 7 keli söylüyordu şimdi öpücükten başka tepki vermiyor, üstüme konuyor olduğu gibi kabarık bir şekilde kalıyor sanki sıcağa kaçıyor ne yapmalıyım kuşumun sorunu nedir?

11goh2o.jpg

htzdqa.jpg

Son düzenleme:
Odanın sıcak olmasına dikkat edin, muhabbet kuşları 20 derecenin altında üşüyebilirler.Kuşunuz hasta olabilir.Yanına eş aldıysanız konuşmayabilir.Tüy dökümüne girdiyse biraz yorgun olabilir.

Evimiz gayet sıcak güneş alıyor. Yanında eş yok ismiyle çağırdığımızda bizi hiç takmıyor

Kuşunuzun fotoğrafını paylaşırsanız iyi olur.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani şimdi gözlemlediğiniz başka bir durumdan bahsetmediniz. 2 aydır bu halde ne demek uzun süre mümkün mü bilemedim.Dışkısı nasıl mümkünse onunda fotosunu atın. Hapşurma tıksırma var mı?Vitamin veriyor musunuz yahut sebze meyve değişik besinler tüketiyor mu? Tüyde mi bilemedim çok anlamam. Tavsiyem sıcak tutun hastayken vücutları için yeterli ısıyı sağlayamazlar.Bir de anlayan bir vet hekime götürseniz iyi olur.

7 Kelime bilen bi kuş nasıl bu duruma geldi anlayamadım dışkısı normal ishal değil, küsmüş olabilirmi ya üşütmüş ne yapmam gerekiyor

hassas canlılar öyle yedi kelimeye falan bakmıyor bazen bir anlık dikkatsizlik yetiyor. İlaç tavsiye edemem. Sadece pet shoptan alacağın şeyler ilaç olmayacak onu söyleyebilirim.Gerçi benim kuşçu kendi hekiminin hazırladığı eritromisinli karışımından vermişti bana ama o kar amaçlı değildi. Gidip avidiare aviastım falan alırsın. Ben etkili bulmuyorum.Gereksiz yere yoruyor hayvanı.Yeterli baymayacak ısıyı düzenli sağlayın. Hatta şu kırmızı ışık mevzu vardı onu bir araştırın uygulayabiliyorsanız mantıklı bulmuştum. Suyuna vitamin ekleyin.Papatya, okaliptüs çayı yapıp bir gün de onu verebilirsin.

ishal olabilir kakasını takip edin top top değil de yayılıyorsa yulaf verin ek olarak....

Geri