Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kaç aylık

ArmyOfNunu

Meraklı Üye
20180418_132921.jpg
20180418_132328.jpg

Merhaba acaba kuşum kaç aylık

aldiğimda öyle değildi hasta olunca tüyleri döküldü iki ay onceki hali böyleydi acaba yinede yaşlı mi sizceEkli dosyayı görüntüle 23271
Kuşun cere gaga çevresini yakın çekim yaparak ceker mısınız o zaman bu tuy dökmesi normal bir şey değil kuş hasta gibinduruyor zaten gaga çevresi mantar olabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun cere gaga çevresini yakın çekim yaparak ceker mısınız o zaman bu tuy dökmesi normal bir şey değil kuş hasta gibinduruyor zaten gaga çevresi mantar olabilir

abi mantar vardı kuşta bende bir tedavi önerdim önceleri geçti takip ediyordum arkadaşın yazdığı gelişmeleri de sonrasında yine artmış mantarı 5 aylık civarı kuş daha önce de bakmıştım yaşına rahatsızlığına falan

iki ay önce mantar dediler mantar kremi sürdüm sonra vazelin kullanmaya başladım ama gagasindaki yeşillik gitmedi bide tüyleri zamanla çıkar dediler ama halen daha bekliyorum vitamin ve temizliginide düzenli olarak yapıyorum ama hiç ilerleme olmuyor son hali böyle kafasındaki kırmızılık kuşçu kırmızı kalemden işaretledi

Ekli dosyalar

• 15240532974201254731285.jpg
    15240532974201254731285.jpg
    830.6 KB · Görüntüleme: 29
  • 1524053408447668445520.jpg
    1524053408447668445520.jpg
    828.6 KB · Görüntüleme: 25
abi mantar vardı kuşta bende bir tedavi önerdim önceleri geçti takip ediyordum arkadaşın yazdığı gelişmeleri de sonrasında yine artmış mantarı 5 aylık civarı kuş daha önce de bakmıştım yaşına rahatsızlığına falan
sormamı yanlış anlamayın kuş iyiye gitseydi sormazdım baskasina çünkü daha sık uyumaya başladı ve gagasindaki yeşillik vazelin sürmene ve vitamin vermeme rağmen geçmedi kusa birşey olmasın diye bir daha sormak istedim kusura bakmayın

sormamı yanlış anlamayın kuş iyiye gitseydi sormazdım baskasina çünkü daha sık uyumaya başladı ve gagasindaki yeşillik vazelin sürmene ve vitamin vermeme rağmen geçmedi kusa birşey olmasın diye bir daha sormak istedim kusura bakmayın
yok estağfurullah yulaf takviyesi de yapın kuşunuza ve b vitamini takviyesi tüyleri için daha yararlı olur

kuşcudan mantar kremi istedim beyaz küçük kutuda verdi pembesi rengi vardı ama üstünde birşey yazmıyordu
O zaman eczaneden trevazol yada troysd alin oksinli şu ile temizleyip kremi sadece o bölgeye abartmadannsurun kusun ağzı yüzü krem dolmasın kulak çöpü ile temizleyip sürebilirsiniz ve kafesteki tüm ekipmanlar ile çamaşır suyuna koyup dezenfekte ediniz

O zaman eczaneden trevazol yada troysd alin oksinli şu ile temizleyip kremi sadece o bölgeye abartmadannsurun kusun ağzı yüzü krem dolmasın kulak çöpü ile temizleyip sürebilirsiniz ve kafesteki tüm ekipmanlar ile çamaşır suyuna koyup dezenfekte ediniz

gün-de kaç kere yapmam lazim

Geri